logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak wzmocnić zapadniętą deskę tarasu drewnianego bez dostępu od spodu?

hotel3 22 Sie 2025 12:15 216 3
REKLAMA
  • #1 21641399
    hotel3
    Poziom 3  
    Posty: 5
    Witam,
    Na moim tarasie drewnianym, w jednym miejscu zapadła się deska. Nie mam możliwości podniesienia desek ani wejścia pod taras, więc nie mogę sprawdzić ani poprawić podparcia od spodu.
    Wygląda na to, że w tym miejscu brakuje podparcia pod legarem albo bloczek osiadł w ziemi. Reszta tarasu wydaje się stabilna, ale w tym punkcie deska wyraźnie się ugina pod ciężarem.

    Moje pytania:
    • Jak najlepiej rozwiązać taki problem, jeśli nie mam dostępu od spodu?
    • Czy są jakieś skuteczne sposoby wzmocnienia lub podparcia deski/legara od góry, bez rozbierania całej konstrukcji?
  • REKLAMA
  • #2 21641406
    karolark
    Poziom 42  
    Posty: 14351
    Pomógł: 701
    Ocena: 2486
    Zdjęcie by się przydało
    To by rozwiązało dylemat że się nie da.
  • REKLAMA
  • #3 21641491
    r103
    Poziom 37  
    Posty: 6231
    Pomógł: 280
    Ocena: 945
    Jak nie ma możliwości podniesienia deski ?

    Są takie narzędzia dosyć proste:


    Metalowy łom z zakrzywionymi końcami, płaski i prosty, na białym tle
  • #4 21641517
    hotel3
    Poziom 3  
    Posty: 5
    >>21641491

    Naprawdę oszałamiająca odpowiedź 😂
    Już nie raz próbowałem, ale jakby 10 cm deski było w ścianie. Poza tym, jak chcę tę deskę podważyć, to obok deski zaczynają się uszkodzenia. Więc ten sposób odpada.

    Dodano po 1 [minuty]:

    >>21641406

    Postaram się zrobić dzisiaj.


    Moderowany przez ArturAVS:

    3.1.9. Rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.

REKLAMA