Witam.
Mam problem ze wzmacniaczem Roksan Kandy k1 Mk3.
Otóż w wzmacniaczu parę miesięcy temu zrobiłem pełną wymianę wszystkich kondensatorów elektrolitycznych.
Kondensatory użyte głównie marki BC Components z sprawdzonego źródła (sklep Mouser).
Ogólnie wzmacniacz zachowuję się poprawnie aczkolwiek po paru miesiącach od wymiany kondensatorów zauważyłem ponownie wybrzuszone trzy nowe kondensatory, dlaczego ponownie ?. otóż po zakupie wzmacniacza również były uszkodzone kondensatory w przedwzmacniaczu.
Kondensatory uszkodzone znajdują się w polu: C432, C431, C238.
Na kondensatorach występuję poprawne 15V, same kondensatory są na 35V 105*, polaryzacja zachowana.
Na stabilizatorach +/- 15V stabilne.
Czym może to być spowodowane?.
Pozdrawiam.
Mam problem ze wzmacniaczem Roksan Kandy k1 Mk3.
Otóż w wzmacniaczu parę miesięcy temu zrobiłem pełną wymianę wszystkich kondensatorów elektrolitycznych.
Kondensatory użyte głównie marki BC Components z sprawdzonego źródła (sklep Mouser).
Ogólnie wzmacniacz zachowuję się poprawnie aczkolwiek po paru miesiącach od wymiany kondensatorów zauważyłem ponownie wybrzuszone trzy nowe kondensatory, dlaczego ponownie ?. otóż po zakupie wzmacniacza również były uszkodzone kondensatory w przedwzmacniaczu.
Kondensatory uszkodzone znajdują się w polu: C432, C431, C238.
Na kondensatorach występuję poprawne 15V, same kondensatory są na 35V 105*, polaryzacja zachowana.
Na stabilizatorach +/- 15V stabilne.
Czym może to być spowodowane?.
Pozdrawiam.