logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Kabel energetyczny bezhalogenowy N2XH‑J 3x2,5 do instalacji na strychu

creeator1 24 Sie 2025 18:32 357 2
  • #1 21643353
    creeator1
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Witam, chcę użyć na strychu kabla energetycznego bezhalogenowego N2XH‑J 3×2,5 mm². Jest to okrągły kabel, który zamierzam umieścić w peszlu. Czy są jakieś przeciwwskazania do instalacji do gniazdek 230 V? Czy raczej powinno się stosować zwykły płaski biały kabel 3×2,5 mm²?
    AI: Jakie warunki panują na strychu – czy jest tam duża wilgotność, znaczne wahania temperatury, czy jest to przestrzeń nieogrzewana?
    Strych jest nieogrzewany, ale w miarę szczelny
    AI: Czy peszel będzie prowadzony po powierzchni, czy pod tynkiem i czy będzie narażony na uszkodzenia mechaniczne?
    Peszel będzie prowadzony po krokwach dachowych.
  • #2 21643368
    stanislaw1954
    Poziom 43  
    Posty: 15144
    Pomógł: 2003
    Ocena: 4626
    Zwykły pewnie jest tańszy, ale jeśli taki masz, to rób...
  • #3 21643369
    cz4rnypan
    Poziom 18  
    Posty: 195
    Pomógł: 27
    Ocena: 83
    creeator1 napisał:
    Witam, chcę użyć na strychu kabel energetyczny bezhalogenowy N2XH‑J 3x2,5. Jest to okrągły kabel, który zamierzam umieścić w peszlu. Czy jest jakieś przeciwwskazanie do instalacji do gniazdek 230v? Czy raczej powinno się robić na zwykłym płaskim białym kablu 3x 2.5 ?


    Nie ma żadnych przeciwskazań, w szczególności, że ten kabel jest o wiele lepszy pod kątem parametrów technicznych niż zwykły YDY/YDYp-żo.
REKLAMA