Witam, chcę użyć na strychu kabla energetycznego bezhalogenowego N2XH‑J 3×2,5 mm². Jest to okrągły kabel, który zamierzam umieścić w peszlu. Czy są jakieś przeciwwskazania do instalacji do gniazdek 230 V? Czy raczej powinno się stosować zwykły płaski biały kabel 3×2,5 mm²?
AI: Jakie warunki panują na strychu – czy jest tam duża wilgotność, znaczne wahania temperatury, czy jest to przestrzeń nieogrzewana?
Strych jest nieogrzewany, ale w miarę szczelny
AI: Czy peszel będzie prowadzony po powierzchni, czy pod tynkiem i czy będzie narażony na uszkodzenia mechaniczne?
Peszel będzie prowadzony po krokwach dachowych.
AI: Jakie warunki panują na strychu – czy jest tam duża wilgotność, znaczne wahania temperatury, czy jest to przestrzeń nieogrzewana?
Strych jest nieogrzewany, ale w miarę szczelny
AI: Czy peszel będzie prowadzony po powierzchni, czy pod tynkiem i czy będzie narażony na uszkodzenia mechaniczne?
Peszel będzie prowadzony po krokwach dachowych.