Witam.
Mam problem w Megane 3 1,5 dci 110KM 2014 rok.
Chodzi o stukanie, jeżdżę już tak 1 rok z tym stukaniem i nie mogę zlokalizować problemu, na diagnostykach nic nie wychodzi. Amortyzatory przednie zmienione, wahacze też, półosie też zmieniłem i lózyska w kole.
Dźwięk dodochodzi jakby z przodu z prawej strony ale czasami wydaje się jakby stukało gdzieś pod autem na środku.
Jadąc na 2 biegu przy prędkości 30 km h i wykonując gwałtowne ruchy lewo prawo to będzie stukać cały czas. Jadąc wolniej już nie. Stukanie też występuje na każdym rondzie niezależnie od prędkości jak się auto przegina, w lewo stuknie i jak wyjeżdżam z ronda odstuknie drugi raz. Na kamienistej drodze nie stuka, bardziej na nierównościach musi auto się przeginać na boki bardziej wtedy stuknie nawet jak nie skręcamy kierownicą.
Ostatnio stuka jakby bardziej, i cały czas odkąd kupiłem auto mnie to denerwuje i nie mogę zlokalizować przyczyny. Stukanie jest dość głośne. Raczej przy większych prędkościach nie stuka.najbarfziej tak od 30 do 50 km h. Gdzie występuję większe przegięcia karoserii. Poduszki pod silnik nie wymieniałem ale wyglądają dobrze, silnik siedzi sztywno.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za porady
Mam problem w Megane 3 1,5 dci 110KM 2014 rok.
Chodzi o stukanie, jeżdżę już tak 1 rok z tym stukaniem i nie mogę zlokalizować problemu, na diagnostykach nic nie wychodzi. Amortyzatory przednie zmienione, wahacze też, półosie też zmieniłem i lózyska w kole.
Dźwięk dodochodzi jakby z przodu z prawej strony ale czasami wydaje się jakby stukało gdzieś pod autem na środku.
Jadąc na 2 biegu przy prędkości 30 km h i wykonując gwałtowne ruchy lewo prawo to będzie stukać cały czas. Jadąc wolniej już nie. Stukanie też występuje na każdym rondzie niezależnie od prędkości jak się auto przegina, w lewo stuknie i jak wyjeżdżam z ronda odstuknie drugi raz. Na kamienistej drodze nie stuka, bardziej na nierównościach musi auto się przeginać na boki bardziej wtedy stuknie nawet jak nie skręcamy kierownicą.
Ostatnio stuka jakby bardziej, i cały czas odkąd kupiłem auto mnie to denerwuje i nie mogę zlokalizować przyczyny. Stukanie jest dość głośne. Raczej przy większych prędkościach nie stuka.najbarfziej tak od 30 do 50 km h. Gdzie występuję większe przegięcia karoserii. Poduszki pod silnik nie wymieniałem ale wyglądają dobrze, silnik siedzi sztywno.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za porady