Cześć,
Mam pytanie dotyczące dołożenia dodatkowego odpływu za licznikiem w standardowym zestawie złączowo-pomiarowym (ZKP) – Tauron Dystrybucja, licznik w skrzynce na ogrodzeniu.
Chciałbym doprowadzić zasilanie do domku narzędziowego w ogrodzie – kablem wychodzącym bezpośrednio z listwy odpływowej za licznikiem (przed rozdzielnią w domu). Niestety, cała część za licznikiem (w tym zaciski wyjściowe i listwa odpływowa) jest zaplombowana.
W dokumentacji technicznej i umowie przyłączeniowej miejsce rozgraniczenia własności określono jako zaciski prądowe na wyjściu od zabezpieczenia przedlicznikowego, czyli rozumiem, że wszystko za licznikiem należy już do mnie.
Moje pytania:
1. Czy plomby powinny obejmować też część należącą do odbiorcy?
2. Jak w praktyce wykonać taki dodatkowy odpływ legalnie?
2.1. Czy wystarczy zgłosić zamiar zdjęcia plomby i umówić termin z elektrykiem z uprawnieniami?
2.2. Czy trzeba składać jakiś formalny wniosek do Tauron Dystrybucja (np. o „dołożenie odpływu”)?
3. Czy ktoś z Was realizował podobne rozwiązanie – doprowadzenie zasilania do altanki/domu gospodarczego/garażu z tej samej listwy odpływowej w skrzynce pomiarowej?
Zależy mi na legalnym i bezpiecznym wykonaniu tego przyłącza.
Z góry dzięki za podpowiedzi.
Mam pytanie dotyczące dołożenia dodatkowego odpływu za licznikiem w standardowym zestawie złączowo-pomiarowym (ZKP) – Tauron Dystrybucja, licznik w skrzynce na ogrodzeniu.
Chciałbym doprowadzić zasilanie do domku narzędziowego w ogrodzie – kablem wychodzącym bezpośrednio z listwy odpływowej za licznikiem (przed rozdzielnią w domu). Niestety, cała część za licznikiem (w tym zaciski wyjściowe i listwa odpływowa) jest zaplombowana.
W dokumentacji technicznej i umowie przyłączeniowej miejsce rozgraniczenia własności określono jako zaciski prądowe na wyjściu od zabezpieczenia przedlicznikowego, czyli rozumiem, że wszystko za licznikiem należy już do mnie.
Moje pytania:
1. Czy plomby powinny obejmować też część należącą do odbiorcy?
2. Jak w praktyce wykonać taki dodatkowy odpływ legalnie?
2.1. Czy wystarczy zgłosić zamiar zdjęcia plomby i umówić termin z elektrykiem z uprawnieniami?
2.2. Czy trzeba składać jakiś formalny wniosek do Tauron Dystrybucja (np. o „dołożenie odpływu”)?
3. Czy ktoś z Was realizował podobne rozwiązanie – doprowadzenie zasilania do altanki/domu gospodarczego/garażu z tej samej listwy odpływowej w skrzynce pomiarowej?
Zależy mi na legalnym i bezpiecznym wykonaniu tego przyłącza.
Z góry dzięki za podpowiedzi.