Dotyczy wzmacniacza Yamaha A960II. Proszę informację czy to normalne, że przy włączeniu wzmacniacza (bez żadnego obciążenia wejściowego) bardzo grzeją się 2 tranzystory stabilizujące napięcie przedwzmacniacza gramofonowego: TR119 i TR120? Napięcie wejściowe i wyjściowe z tego stabilizatora jest poprawne. Jakość dźwięku po podłączeniu gramofonu jest też poprawna.
AI: Czy mógłby Pan podać, jaką temperaturę osiągają te tranzystory (np. czy są tak gorące, że nie można ich dotknąć, lub czy mierzył Pan temperaturę termometrem)?
Temperatura parzy palce.
AI: Czy tranzystory TR119 i TR120 są oryginalne, czy były wymieniane, oraz czy posiadają zamontowany radiator (jeśli jest przewidziany w tym modelu)?
Oryginalne, bez radiatora.
AI: Czy mógłby Pan podać, jaką temperaturę osiągają te tranzystory (np. czy są tak gorące, że nie można ich dotknąć, lub czy mierzył Pan temperaturę termometrem)?
Temperatura parzy palce.
AI: Czy tranzystory TR119 i TR120 są oryginalne, czy były wymieniane, oraz czy posiadają zamontowany radiator (jeśli jest przewidziany w tym modelu)?
Oryginalne, bez radiatora.