Witam,
Mam problem z deckami Philipsa FC670 i FC772. Po włączeniu i uruchomieniu odtwarzania po chwili w głośnikach pojawiają się dziwne piski, coś w rodzaju „skrzeczenia”, które bywa nawet głośniejsze niż muzyka z taśmy.
Dźwięk słychać wyraźnie w głośnikach, nie w samym mechanizmie.
Na początek zająłem się Philips FC772 – podejrzewałem kondensatory i wymieniłem je, ale po tej operacji sprzęt w ogóle nie chce ruszyć, słychać tylko szum w głosnikach mechanika nie rusza, coś musiałem pomylić w kondensatorach ale błędu za nic nie mogę się dopatrzyć. A schematu w Internecie brak.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem i mógłby podpowiedzieć, co może być przyczyną i od czego zacząć dalsze sprawdzanie?
Pozdrawiam
Mam problem z deckami Philipsa FC670 i FC772. Po włączeniu i uruchomieniu odtwarzania po chwili w głośnikach pojawiają się dziwne piski, coś w rodzaju „skrzeczenia”, które bywa nawet głośniejsze niż muzyka z taśmy.
Dźwięk słychać wyraźnie w głośnikach, nie w samym mechanizmie.
Na początek zająłem się Philips FC772 – podejrzewałem kondensatory i wymieniłem je, ale po tej operacji sprzęt w ogóle nie chce ruszyć, słychać tylko szum w głosnikach mechanika nie rusza, coś musiałem pomylić w kondensatorach ale błędu za nic nie mogę się dopatrzyć. A schematu w Internecie brak.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem i mógłby podpowiedzieć, co może być przyczyną i od czego zacząć dalsze sprawdzanie?
Pozdrawiam