logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Magnetofony Philips FC670/FC772 – piski i skrzeczenie w głośnikach.

Alano166 06 Wrz 2025 15:16 135 0
REKLAMA
  • #1 21654887
    Alano166
    Poziom 5  
    Posty: 320
    Pomógł: 6
    Ocena: 23
    Witam,

    Mam problem z deckami Philipsa FC670 i FC772. Po włączeniu i uruchomieniu odtwarzania po chwili w głośnikach pojawiają się dziwne piski, coś w rodzaju „skrzeczenia”, które bywa nawet głośniejsze niż muzyka z taśmy.

    Dźwięk słychać wyraźnie w głośnikach, nie w samym mechanizmie.
    Na początek zająłem się Philips FC772 – podejrzewałem kondensatory i wymieniłem je, ale po tej operacji sprzęt w ogóle nie chce ruszyć, słychać tylko szum w głosnikach mechanika nie rusza, coś musiałem pomylić w kondensatorach ale błędu za nic nie mogę się dopatrzyć. A schematu w Internecie brak.

    Czy ktoś spotkał się z takim problemem i mógłby podpowiedzieć, co może być przyczyną i od czego zacząć dalsze sprawdzanie?

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
REKLAMA