logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Mercedes W204 1.8 Kompressor 2010 – odpowietrzanie układu chłodzenia, brak ogrzewania

warwaspjotr 25 Wrz 2025 12:53 909 3
REKLAMA
  • #1 21700209
    warwaspjotr
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Mercedes W204 1,8 Kompresor 2010 rok - odpowietrzenie układu chłodzenia.

    Mam problem z odpowietrzeniem układu chłodzenia. Aktualnie brak ogrzewania, zapowietrzona nagrzewnica.
    Czy są gdzieś odpowietrzniki? Szukałem w internecie i niestety, nic nie mogę znaleźć.

    Czy mogę prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu?
  • REKLAMA
  • #2 21700243
    Adam Walko
    Poziom 35  
    Posty: 2594
    Pomógł: 212
    Ocena: 443
    AI podpowiada.
    Aby odpowietrzyć układ chłodzenia w Mercedesie W204 1.8 Kompressor z 2010 roku, należy uruchomić silnik i włączyć ogrzewanie kabiny na maksymalną moc, po czym poczekać na samoczynne odpowietrzenie systemu przez elektryczną pompę wody. Warto także sprawdzić po procesie poziom płynu chłodzącego i ewentualne wycieki.
  • REKLAMA
  • #3 21700264
    warwaspjotr
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Przeprowadzałem proces przy pomocy dodatkowego zbiornika montowanego na zbiorniku wyrównawczym.

    Niestety nie działa.
  • #4 21700277
    Adam Walko
    Poziom 35  
    Posty: 2594
    Pomógł: 212
    Ocena: 443
    warwaspjotr napisał:
    przy pomocy dodatkowego zbiornika montowanego

    Jeżeli nie będziesz miał całkowicie otwartego zaworu , na wyjściu z nagrzewnicy - nigdy w pełni nie odpowietrzysz!
    Może przecież być uszkodzony/niesprawny.
REKLAMA