logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

IKEA WH PLEAA, moduł EGO 75.13037.110 v1.71 Jaki to element zastosowano w sterowniku płyty ?

avers5063 25 Wrz 2025 16:05 306 10
REKLAMA
  • #1 21700381
    avers5063
    Poziom 4  
    Posty: 22
    Ocena: 2
    Witam, mam uszkodzony sterownik płyty indukcyjnej Ikea WH PLEAA. Proszę o informacje, jaki jest tam tranzystor? Moduł to EGO 75.13037.110 v1.71.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 21700461
    Telo
    Serwisant RTV
    Posty: 12952
    Pomógł: 1502
    Ocena: 2327
    Może dokładnie o co kolega pyta lokalizacja tranzystora bo w module jest nie tylko jeden tranzystor
  • REKLAMA
  • #3 21700477
    avers5063
    Poziom 4  
    Posty: 22
    Ocena: 2
    Chodzi o ten o większej mocy na płytce z przekaźnikami po lewej stronie, po prawej jest mniejszy, a pod spodem jeszcze mniejszy. Dziękuję za zainteresowanie.
  • REKLAMA
  • #4 21700910
    TONI_2003
    Moderator
    Posty: 15327
    Pomógł: 2192
    Ocena: 3812
    avers5063 napisał:
    na płytce z przekaźnikami po lewej stronie, po prawej jest mniejszy, a pod spodem jeszcze mniejszy.
    Domniemam, że chodzi o te PCB zatem gdzie mamy tego szukać?


    Dwa widoki płytki PCB w plastikowej obudowie, z elektroniką i przekaźnikami
  • #5 21700914
    Telo
    Serwisant RTV
    Posty: 12952
    Pomógł: 1502
    Ocena: 2327
    Raczej chodzi o tranzystor z bloku mocy.
    Łatwiej by było, jakby dał zdjęcie obszaru, o który pyta.
  • #6 21701028
    TONI_2003
    Moderator
    Posty: 15327
    Pomógł: 2192
    Ocena: 3812
    @Telo Odpowiadam na cytowane słowa oraz na to, co jest na tej płycie PCB (moduł EGO 75.13037.110 v1.71), a co do Twych słów:
    Telo napisał:
    Łatwiej by było, jakby dał zdjęcie obszaru, o który pyta.
    . To są podstawy dla amatorów na Elektrodzie, ale ja tego sam nie zmienię!
  • #7 21701140
    Telo
    Serwisant RTV
    Posty: 12952
    Pomógł: 1502
    Ocena: 2327
    avers5063 napisał:
    Chodzi o ten o większej mocy na płytce z przekaźnikami po lewej stronie, po prawej jest mniejszy, a pod spodem jeszcze mniejszy.

    A taka zagadka co miał autor na myśli...
  • REKLAMA
  • #8 21701296
    avers5063
    Poziom 4  
    Posty: 22
    Ocena: 2
    >>21701140 Już odpowiadam. Widzę, że ktoś próbował przede mną to naprawić i na przewodach jest wlutowany KIA 7805A, chyba stabilizator.
    IKEA WH PLEAA, moduł EGO 75.13037.110 v1.71 Jaki to element zastosowano w sterowniku płyty ? IKEA WH PLEAA, moduł EGO 75.13037.110 v1.71 Jaki to element zastosowano w sterowniku płyty ?
    Więc to chyba jednak nie tranzystor. Może jest jakiś schemat tej płytki z przekaźnikami.
  • #9 21701317
    Telo
    Serwisant RTV
    Posty: 12952
    Pomógł: 1502
    Ocena: 2327
    Nie ma schematu, a to klezmestwo odlutuj, czy ten element zasilał procesor na tej płytce.
    Zmierz czy przypadkiem procesor nie jest uszkodozny.
  • #10 21701362
    avers5063
    Poziom 4  
    Posty: 22
    Ocena: 2
    W sumie to nie wiem, czy zasilał, ale są tam 4 diody, to może mostek. A czy tam powinien być stabilizator? Odlutuję to klezmerstwo. A jak mam sprawdzić procesor?
  • #11 21704023
    avers5063
    Poziom 4  
    Posty: 22
    Ocena: 2
    Czyli nadal nie wiem, co tam było: czy stabilizator, czy tranzystor. Może ktoś z Was mial do czynienia z takim modułem?

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono problem identyfikacji tranzystora zastosowanego w sterowniku płyty indukcyjnej IKEA WH PLEAA, moduł EGO 75.13037.110 v1.71. Autor pyta o tranzystor mocy znajdujący się na płytce z przekaźnikami, po lewej stronie, gdzie jest kilka elementów o różnej wielkości. Wskazano, że na przewodach wlutowany jest element KIA 7805A, prawdopodobnie stabilizator napięcia, a nie tranzystor. Brak jest dostępnego schematu płytki, co utrudnia identyfikację. Sugerowano odlutowanie elementu i sprawdzenie, czy zasila procesor oraz ewentualne testy procesora. Wątpliwości dotyczą, czy element ten jest stabilizatorem czy tranzystorem, a także czy na płytce powinien znajdować się stabilizator. W dyskusji pojawiły się zdjęcia płytki i elementów, jednak nie uzyskano jednoznacznej odpowiedzi na temat konkretnego tranzystora mocy w module EGO 75.13037.110 v1.71.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA