logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Stacja pogodowa – jak połączyć czujniki zewnętrzne bez użycia Wi-Fi?

mirkabis1 02 Paź 2025 16:44 423 2
REKLAMA
  • #1 21707882
    mirkabis1
    Poziom 12  
    Posty: 129
    Ocena: 8
    Witam.
    Szukałem w necie i nie znalazłem, też si nie pomogło.

    Jak zastąpić połączenie Wi-Fi kablem w stacji pogodowej jak na poniższym zdjęciu?

    Stacja pogodowa z czujnikami zewnętrznymi, wyświetlaczem LCD i smartfonem z aplikacją

    Odległość od stacji pogodowej do zewnętrznych czujników temperatury, wilgotności, ilości opadów, kierunku i prędkości wiatru wynosi ok. 6 m.

    Nie chodzi oczywiście o gotową stację pogodową z czujnikami zewnętrznymi za kilkanaście tys. zł tylko o taką za kilka set złotych.

    Za pomysły i podpowiedzi z góry dziękuję.
  • REKLAMA
  • #2 21707898
    krakarak
    Poziom 42  
    Posty: 8864
    Pomógł: 681
    Ocena: 1842
    Nie da się.
  • #3 21707968
    Damian_Max
    Poziom 21  
    Posty: 395
    Pomógł: 40
    Ocena: 96
    Jak przedmówca.

    Przy pewnych założeniach (jeśli problemem jest zasięg, zakłócenia, stabilność) możesz kupić drugi router, podłączyć go kablem ze swoim routerem, ustawić na nim Wi-Fi i podłączyć do niego stację pogodową. Dodatkowo - jak ów router skonfigurujesz w tryb AP, to w uproszczeniu rozszerzy on tą samą sieć Wi-Fi (czyli wszystkie urządzenia podłączone do obu routerów będą w tej samej sieci LAN), czyli tak jak by poprawi to zasięg aktualnego Wi-Fi.
REKLAMA