logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Flipsky 75200 i silnik 70165 – jak ustawić napięcie 84 V w VESC TOOL dla baterii 72 V?

gastro184 02 Paź 2025 18:28 486 5
REKLAMA
  • #1 21707961
    gastro184
    Poziom 10  
    Posty: 5
    Posiadam taki zestaw: regulator Flipsky 75200 (4-20s) silnik Flipsky 70165 (10-24s) i chcę podłączyć do tego zestawu baterię 72 V (gdzie po naładowaniu do pełna osiąga 84 V) i powinien ten zestaw działać na tej baterii. Ale gdy robię konfigurację silnika z regulatorem w programie VESC Tool, to pojawia się komunikat, że napięcie jest wyższe niż ustawione. Zmieniam w programie napięcie z 72 V na 84 V i nie chce się zapisać, może robię coś źle (zdjęcie poniżej). Pomóżcie, gdzie i na jakie ustawienia w VESC Tool mam zmienić, żeby ta bateria działała z tym zestawem.

    Zbliżenie na etykietę niebieskiej baterii litowo-jonowej 72V 25Ah 1800WhZrzut ekranu strony produktu regulatora Flipsky 75200 z informacją o napięciu 4–20sSilnik Flipsky 70165 120KV z przewodami, pokazany na stronie sklepu internetowegoEkran VESC Tool z ustawieniem maksymalnego napięcia wejściowego 72 VZrzut ekranu z komunikatem błędu: Over voltage fault w aplikacji VESC ToolBateria litowo-jonowa 72V 25Ah 1800Wh z etykietą informacyjną widoczną z bliska

    AI: Jaką wersję oprogramowania (firmware) masz wgraną na regulatorze Flipsky 75200 oraz jakiej wersji programu VESC Tool używasz?
    6.06.
    AI: Które dokładnie ustawienia próbujesz zmienić w VESC Tool (np. "Battery cutoff", "Max input voltage") i w którym momencie pojawia się komunikat o błędzie? Możesz opisać krok po kroku lub wrzucić zrzut ekranu z ustawień?
    Motor - general - advanced.
  • REKLAMA
  • #2 21708887
    slawko_k
    Poziom 35  
    Posty: 2925
    Pomógł: 253
    Ocena: 234
    Pokazuje jakiś błąd? 72V da się zapisać a 84V nie? A np 85V czy 83V się da?

    Wszystko inne się zapisuje a tylko nie to?
  • REKLAMA
  • #3 21709095
    gastro184
    Poziom 10  
    Posty: 5
    >>21708887 >>21708887
    Powyżej 72 V nie da się zapisać żadnej wartości, a mniejsze wartości się zapisują.
    Po próbie zapisania na wiedzę napięcie wyskakuje taki komunikat, poniżej zdjęcie Komunikat błędu o przekroczeniu limitu napięcia w interfejsie oprogramowania
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 21709259
    krzysiek_sw
    Poziom 24  
    Posty: 504
    Pomógł: 64
    Ocena: 99
    >>21709095 Hallo,
    masz bardzo rozbudowany program, wiec musisz obejrzeć wszystkie ustawienia czy są poprawne. Zaczynaj zawsze od początku, czyli BMS. Czy masz rzeczywiście ustawione 20S, czy masz ustawione napięcia odcięcia dla jednego ogniwa na 4,2 V, a całości pakietu na 84 V? Sprawdź jaki typ ogniw jest ustawiony, bo te parametry są poprawne dla LFP ogniw, ale są za niskie dla LiIon.
  • REKLAMA
  • #5 21709439
    gastro184
    Poziom 10  
    Posty: 5
    >>21708887 >>21708887
    Powyżej 72 V nie da się zapisać żadnej wartości. A mniejsze wartości się zapisują.
    Po próbie zapisania na wiedzę napięcie wyskakuje taki komunikat. Poniżej zdjęcie Komunikat błędu o przekroczeniu limitu napięcia w interfejsie oprogramowania

    Dodano po 5 [minuty]:

    >>21709259 Dziękuję za pomoc. Pomogło przywrócenie softu na starszy 5.02. Na tym sofcie wszystko działa.
  • #6 21712893
    SP3SWJ
    Poziom 19  
    Posty: 274
    Pomógł: 13
    Ocena: 9
    Jak robisz upgrade firmware powinny dwa bin do wyboru, zwykły i "no hw limits"

    na stronie producenta w ich blogu też znajdziesz opis jak to zrobić

    Lista dwóch plików firmware: VESC_default.bin i VESC_default_no_hw_limits.bin

    po upgrade pamietaj by dobrze ustawic FILTER u ciebie chyba FLASE bedzie. .Przed detekcjà motoru trzeba to ustawic ręcznie i potem detekcja bez resetu do defaul - też opisane na ich blogu.


    https://flipsky.net/blogs/vesc-tool/what-are-the-differences-between-v4-v6-and-75-series-esc
REKLAMA