Witam wszystkich,
Zbudowałem wersję 2.11 Atmega fusebit doctor z Atmega328P jako doctor, firmware jak tutaj: https://github.com/SukkoPera/avr-fusebit-doctor/tree/main.
Próbowałem podłączyć go do monitora szeregowego na moim laptopie (TeraTerm, emulator szeregowy Bascom i monitor szeregowy Microsoft) na 38400 bodów, ale nie udało mi się uzyskać właściwych komunikatów. Na monitorze Bascom otrzymuję długą serię "C" za każdym razem, gdy naciskam przycisk start, na TeraTerm długą serię "diamentów". Próbowałem podłączyć tylko TxD od lekarza i zarówno TxD i RxD, ale to samo się stało.
Wierzę, że obwód PCB jest w porządku, ponieważ ożywiłem 7 Atmega8.
Proszę o pomoc.
Dodano po 6 [godzinach] 30 [minutach]: .
Problem rozwiązany, działa z prędkością 4800 bodów.
Zbudowałem wersję 2.11 Atmega fusebit doctor z Atmega328P jako doctor, firmware jak tutaj: https://github.com/SukkoPera/avr-fusebit-doctor/tree/main.
Próbowałem podłączyć go do monitora szeregowego na moim laptopie (TeraTerm, emulator szeregowy Bascom i monitor szeregowy Microsoft) na 38400 bodów, ale nie udało mi się uzyskać właściwych komunikatów. Na monitorze Bascom otrzymuję długą serię "C" za każdym razem, gdy naciskam przycisk start, na TeraTerm długą serię "diamentów". Próbowałem podłączyć tylko TxD od lekarza i zarówno TxD i RxD, ale to samo się stało.
Wierzę, że obwód PCB jest w porządku, ponieważ ożywiłem 7 Atmega8.
Proszę o pomoc.
Dodano po 6 [godzinach] 30 [minutach]: .
Problem rozwiązany, działa z prędkością 4800 bodów.
