logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Atmega Fusebit Doctor v2.11 z Atmega328P: Problemy z wyjściem monitora szeregowego przy 38400 bodów

robinn123 09 Paź 2025 21:11 573 2
REKLAMA
Treść została przetłumaczona angielski » polski Zobacz oryginalną wersję tematu
  • #1 21715491
    robinn123
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Witam wszystkich,

    Zbudowałem wersję 2.11 Atmega fusebit doctor z Atmega328P jako doctor, firmware jak tutaj: https://github.com/SukkoPera/avr-fusebit-doctor/tree/main.
    Próbowałem podłączyć go do monitora szeregowego na moim laptopie (TeraTerm, emulator szeregowy Bascom i monitor szeregowy Microsoft) na 38400 bodów, ale nie udało mi się uzyskać właściwych komunikatów. Na monitorze Bascom otrzymuję długą serię "C" za każdym razem, gdy naciskam przycisk start, na TeraTerm długą serię "diamentów". Próbowałem podłączyć tylko TxD od lekarza i zarówno TxD i RxD, ale to samo się stało.
    Wierzę, że obwód PCB jest w porządku, ponieważ ożywiłem 7 Atmega8.

    Proszę o pomoc.

    Dodano po 6 [godzinach] 30 [minutach]: .

    Problem rozwiązany, działa z prędkością 4800 bodów.
  • REKLAMA
  • #2 21715538
    oscil1
    Poziom 24  
    Posty: 639
    Pomógł: 50
    Ocena: 176
    Ustawienia terminala z wartością Baudrate: 4800 i obrazem rzeźby zakrywającej twarz
  • #3 21715623
    robinn123
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Zmodyfikowano szybkość transmisji na 4800 (COMx,8, N,1).
REKLAMA