Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawanie metodą TIG - porady i opinie

bart0712 21 Gru 2005 18:53 64677 13
  • #1 21 Gru 2005 18:53
    bart0712
    Poziom 2  

Witam
    Kupiłem włąśnie TIGA Kemppi 2500W. Podobno dobry sprzęt ale jak na razie to dla mnie jakby "zaczarowany". spawałem wczesniej spawarką i migomatem ale tym jeszcze nie. Po pierwszych próbach juz chwytam ale nie wychodzi mi to tak jak trzeba. moze ma ktos namiary na jakies choćby skrocony kurs tej techniki spawania do sciągnięcia. bylbym bardzo wdzięczny. pozdro wszystkim

• #3 26 Gru 2005 22:59
    Gutek297
    Poziom 12  

prowadzić równo,Argon na rotametrze 05-07,Prad zależy od gr. mater

pytania pisz

• #4 27 Gru 2005 07:12
    bart0712
    Poziom 2  

Ze spawaniem grubszych elementów sobie radzę ale nie udaje mi sie w przypadku blachy o gr. 1mm. Nawet spawając pradem o wrtosci 30 z drutem 1.6mm zawija mi krawędzie i topi je. są jeszcze jakies inne ustawienia przydatne przy takiego rodzaju spawaniu? Dziekuje za wszelkie informacje.

• #5 29 Gru 2005 12:31
    szymonfryca
    Poziom 1  

Powinieneś zwrócić uwagę na grubość elektrody wolframowej i jej odległość od materiału. Posiadam tylko trochę wiedzy teoretycznej ponieważ zamierzam kupić TIG-a w styczniu 2006. Myślę o mniejszym modelu ESAB CaddyTig-150 właśnie do cienkich blach od 0,5 do 4 mm.
    Co sądzisz o tym modelu?
    http://www.spawanie.icd.pl/grupa.php?kaId=913

• #6 30 Gru 2005 20:08
    bart0712
    Poziom 2  

ESAB z tego co wiem to wogóle robi dobre sprzęty wiec jakościowo to dobry wybór. Tylko zależy co chciałbyś tym spawać bo z tego co wiem jest to model DC czyli przeznaczony do spawania prądem stałym więc np. przy spawaniu stali nierdzewnej sobie poradzi ale z aluminium mogą juz byc problemy. Jeżeli zamierzasz w pszyszłości spawać choćby aluminium to radze się rozglądnąć za jakimś modelem AC/DC.

• #8 11 Sty 2006 12:21
    kaaktus
    Poziom 12  

firma nie znana ale nie widze tam AC/DC wiec aluminium tym nie da rady mimo zapewnien sprzdawcy ! a jak juz to z marnym efektem

• #9 28 Sty 2006 21:57
    Gutek297
    Poziom 12  

bardzo warznym elementem Tiga jest uchwyt od rodzaju dyszy gazowej(porcelanka) i elektrody od nich zależy jakosc spawu.

Dodano po 1 [minuty]:

Czy ona ma tryb pracy w pulsie niemam niestety DTR do niej

• #10 31 Sty 2006 15:56
    Rybster
    Poziom 9  

Również jestem zainteresowany tą spawarką jednak nie mam żadnych informacji na jej temat oprócz podanych na allegro. Jeżeli ktoś wie coś więcej proszę o pomoc

• #11 31 Sty 2006 17:24
    kaaktus
    Poziom 12  

ktoś kupił ten wynalazek Flora 160A TIG i pisze ze nadaje sie do blach poniżej 4mm i sprzedaje 200zl taniej trochę mnie to dziwi bo u mnie w pracy są iwertery 160 ESAB i chłopaki spawają elektrodami 3,25 MAA przy ustawieniu potencjometru mocy na pół skali spawa to bardzo ładnie

• #12 31 Sty 2006 23:30
    kalasz20
    Poziom 25  

Proste , FLORA nie ma tych 160A sam facet co ją sprzedaje napisał że jest dla niego za słaba , może ma koło 100A max , nawet jak na inwerter jest cosik za mała.
    Pozdrawiam

• #13 01 Lut 2006 00:53
    kefir200
    Poziom 11  

To trochę nie tak... Facet, ktory sprzedawał go "bo za słaby" i taniej (1100PLN), to nie jest sprzedawca - przedstawiciel, tylko użytkownik, który spawa tym zawodowo. Dzwoniłem doniego dwa razy i rozmawiałem o walorach sprzętu... Gość spawa nie amatorsko różne elementy ze stali nierdzewnej często grubszej od 4mm. I stąd jego kłopoty. Po sprzedaży (nie dla mnie) polecił ten sprzęt dla amatora i do tych 4mm, o których jest mowa w opisie. Spawy uznal za bardzo ładne. Zamówił już innego TIGa za ok 10000...to chyba inna klasa sprzętu...hę? :D

Rozmawialem już z czterema użytkownikami i wszyscy są zadowoleni. Polecam jeszcze wypowiedzie berkuta na forum streetracing. Ma inny inwerter,, również 160A, również dostępny na allegro za ok 1050 PLN i do tego dobrej klasy palinik TIG. Jest sprzętem zachwycony i poleca.

Każdy przed zakupem powinien odpowiedzieć sobe na pytanie czego wymaga od tego sprzętu. To typowa amatorska zabawka. I tak też ją powinniśmy traktować. Dla chcących osiągnąć coś więcej...sprzęty od 2500 do 7000 uważane za nieprofesjonalne w kręgach zawodowych spawaczy (poczytajcie fora w tym temacie) i sprzęt za ponad 10000 typowo profesjonalny.

Ja kupię Florę 160A lub ten drugi inwerter + palnik... Jak już się pobawię, to napewno napisze kilka slów o spawarce. Sądzę, że do końca lutego będe to miał, ale czeka mnie jeszcze założenie nowego przyłącza w garażu, bo obecne spawarki nie wytrzyma.

• #14 01 Lut 2006 15:44
    kaaktus
    Poziom 12  

do zabawy to tak ale ja już się pośpieszyłem i kiedyś kupiłem lipny migomat który zresztą mój kolega chwali EINHELL 145A jednofazowy 1250zl trochę farby jak to w samochodach i czmycha prycha i dlatego nikomu zabawek już nie będę polecał
    Widzę ze nie da się ocenić dobry zły ale zalecam ostrożność najlepiej pospawac próbnie

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo