Witam wszystkich forumowiczów,
Dotyczy ekspresu jak w temacie, czy byłby ktoś w stanie mi podpowiedzieć, co może być przyczyną stanu rzeczy, że po odkamienieniu przy próbie płukania czy też przy zaparzaniu kawy woda nie leci dyszami, tylko do tacki w miejscu nad pojemnikiem do skroplin. Wszystko było w porządku do momentu odkamieniania. Po zakończonym odkamienianiu nastąpiło płukanie i do tego etapu było OK. Następnie chcę zaparzyć kawę czy zrobić płukanie, woda nie leci przez dysze. Tłok zaparzeniowy był wymieniany w ubiegłym roku. Przejrzałem wszystkie węże i wg mnie są drożne. W załączniku film, na którym widać, w którym miejscu woda leci do tacki ociekowej.
Pozdrawiam
AI: Czy na wyświetlaczu ekspresu pojawiają się jakieś komunikaty błędów lub ostrzeżenia po odkamienianiu? Jeśli tak, to jakie?
Po włączeniu następuje proces podgrzewania i po zakończeniu przechodzi do płukania; brak jakichkolwiek innych komunikatów
AI: Czy próbował Pan ponownie przeprowadzić cykl odkamieniania lub zresetować ekspres do ustawień fabrycznych? Jeśli tak, to czy coś się zmieniło?
Nie przeprowadzałem kolejnego odkamieniania i nie resetowałem również
Dotyczy ekspresu jak w temacie, czy byłby ktoś w stanie mi podpowiedzieć, co może być przyczyną stanu rzeczy, że po odkamienieniu przy próbie płukania czy też przy zaparzaniu kawy woda nie leci dyszami, tylko do tacki w miejscu nad pojemnikiem do skroplin. Wszystko było w porządku do momentu odkamieniania. Po zakończonym odkamienianiu nastąpiło płukanie i do tego etapu było OK. Następnie chcę zaparzyć kawę czy zrobić płukanie, woda nie leci przez dysze. Tłok zaparzeniowy był wymieniany w ubiegłym roku. Przejrzałem wszystkie węże i wg mnie są drożne. W załączniku film, na którym widać, w którym miejscu woda leci do tacki ociekowej.
Pozdrawiam
AI: Czy na wyświetlaczu ekspresu pojawiają się jakieś komunikaty błędów lub ostrzeżenia po odkamienianiu? Jeśli tak, to jakie?
Po włączeniu następuje proces podgrzewania i po zakończeniu przechodzi do płukania; brak jakichkolwiek innych komunikatów
AI: Czy próbował Pan ponownie przeprowadzić cykl odkamieniania lub zresetować ekspres do ustawień fabrycznych? Jeśli tak, to czy coś się zmieniło?
Nie przeprowadzałem kolejnego odkamieniania i nie resetowałem również