logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

punto 1.1 problem z pracą silnika nabęzynie i gazie

rt23 21 Gru 2005 23:34 1859 5
REKLAMA
  • #1 2105078
    rt23
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Czy mógłby mi ktoś poradzić. Problem mam taki ze gdy silnik się dobrze nie rozgrzeje to wszystko jest wporzodku ale jak złapie trochę temperatury to obroty zaczynają skakać na gazie jest mułowaty dużo pali. Na bezynie jest podobnie nawet czasami dośc często,jest tak gdy dodam gazu to silnik wchodzi wobroty a potem nagle ustaje.po przelączeniu na lpgi zpowrotem wraca do normy. Tester był podłanczany wyskoczyły takie błedy Bład wtryskiwacza, sondy lambda,cewki zaplonowej , a i całyczs pali sie lampka wtryskiwacza jak jadę na LPG .Co mam z tym zrobić zeby pracował dobrze. Pomożcie z Góry Dziękuje
  • REKLAMA
  • #2 2105499
    matimon22
    Poziom 25  
    Posty: 891
    Pomógł: 51
    Ocena: 336
    Najwidoczniej ktos źle podłączył odcięcie wtrysku na LPG. Trzeba by sie tym zająć...
  • REKLAMA
  • #3 2114021
    vvaldek
    Poziom 28  
    Posty: 1395
    Pomógł: 81
    Ocena: 386
    prawdopodobnie nie na emulatora wtryskiwacza , i komp nie widzi wtrysku po przelaczeniu na gaz ,ta usterka jest nieszkodliwa . ale mozna to usunac w prosty sposob

    pewnie tez nie ma emulacj sondy lambda , ale to nie konieczne . wystarczy tak podlaczyc sonde zeby podczas pracy na gazie przerywac obwod sondy . czyli przekaznikiem rozlzczyc sygnal + z sondy ,,, sygnal + sondy jest na czarnym przewodzie
  • REKLAMA
  • #4 2114061
    PAWLOSS20GGG
    Poziom 11  
    Posty: 8
    Pomógł: 1
    niegasnące kontrolki w fiacie na gazie to norma w kazdym aucie ktury jest na taneij instalacji szczeze muwiac maialem sejka 1.1 na LPG i było to samo to do tego sieprzyzwyczai teraz mam drugiego fiata na gazie i tez sie swieci kontrolka a punciak tez 1.1 r5adze się przyzwyczaic
  • REKLAMA
  • #5 2114143
    hacckker
    Poziom 18  
    Posty: 238
    Pomógł: 19
    Ocena: 42
    lampke mozna zgasic przez wpiecie rezystora 100 ohm miedzy styki przekaznika ktory rozwiera wtrysk na gazie jako emulator badz przerwac obwod na 6 pinie przy sterowniku przekaznikiem jesli nie ma emulacji sondy to samo jej odciecie nie wystarczy trzeba zalozyc emulator ktory bedzie wysylal sygnaly do sterownika badz dobrze ustawic gaz i nic nie ruszac podejrzewam ze twoj problem to bedzie uszkodzona sonda zdejmij kleme na dluzszy czas odpal na benzynie i zobacz czy jak sie nagrzeje bedzie oki jesli nie to 95 procent sonda sprawdz miernikiem czy pracuje w zakresie od 0 do 1V zycze powodzenia
  • #6 2116372
    janek26
    Poziom 15  
    Posty: 105
    Pomógł: 4
    Ocena: 30
    jak masz czym to sprawdz w parametrach jak pracuje czujnik cieczy chlodzacej. ostatnio miale tak w punto ze falowaly obroty tak jak w twoim przypadku i jak weszlem w liste danych to czujnik pokazywal raz -20 a raz 45 60 stopni. ew uszczelke pod agregatem wtrysku jesli to jednopunkt lub pod kolektorem ssacym jesli to wielopunkt i jednopunk tez. moze gdzies lewe powietrze ciagnie a wtedy sonda lamda bedzie glupiala, i bedzie wyskakiwal blad
REKLAMA