logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Massey Ferguson 235 – trudny rozruch i nierówna praca po uszczelnieniu pompy wtryskowej

michalfierek0 07 Lis 2025 21:18 279 4
REKLAMA
  • #1 21744784
    michalfierek0
    Poziom 2  
    Posty: 7
    Witam, mam problem. Mam MF235 i pompa wtryskowa została oddana na uszczelnienie. Po ponownym zamontowaniu ciągnik ciężko odpala zimny i nierówno chodzi na wolnych obrotach. Czy ktoś może mi coś doradzić?
  • REKLAMA
  • #2 21744821
    Adam Walko
    Poziom 35  
    Posty: 2594
    Pomógł: 212
    Ocena: 443
    michalfierek0 napisał:
    pompa wtryskowa została oddana na uszczelnienie.

    Kto to robił? Chodzi o renomę, wyposażenie zakładu, kwalifikacje, doświadczenie itd.
    michalfierek0 napisał:
    Czy ktoś może mi coś doradzić?

    Pompę na stanowisko diagnostyczne!
    Gdy jest dobra – zdiagnozować przyczyny na miejscu.
    Gdy jest wadliwa – zareklamować u 'naprawiacza', albo zlecić naprawę w innym zakładzie.
  • REKLAMA
  • #3 21745631
    piachu1994
    Poziom 39  
    Posty: 4161
    Pomógł: 559
    Ocena: 1156
    Pytanie czy tryb się nie przestawił podczas montażu / demontażu pompy.
  • REKLAMA
  • #4 21745639
    Adam Walko
    Poziom 35  
    Posty: 2594
    Pomógł: 212
    Ocena: 443
    piachu1994 napisał:
    Pytanie czy tryb się nie przestawił podczas montażu

    Osadzony jest na wpuście.
    Po zamontowaniu raczej wypada spr. początek wtrysku.
  • #5 21745769
    piachu1994
    Poziom 39  
    Posty: 4161
    Pomógł: 559
    Ocena: 1156
    Tryb na wpuście? Po wyciągnięciu pompy koło zębate od niej idzie przestawić. Wiem, bo robiłem takie przypadki.

    Pokrywa od rozrządu do ściągnięcia, sprawdzenie czy znaki się pokrywają. Jeśli tak to musi odpalić i będzie lepiej pracował.
    Wtedy dopiero kąt ustawić książkowo.

    Wszystko.
REKLAMA