W tunerze Sony ST-S110 oraz podobnych na LA1851N klasyczny problem - rozstrajający filtr dyskryminatora FM. Samo dostrojenie to rozwiązanie na chwilę.
Tylko wymiana na nowy dawała trwałą naprawę.
Filtry są już nie dostępne więc próbuję je regenerować, tzn wydłubuję kondensator rurkowy 100pF i zastępuję małym ceramicznym , bo to one przeważnie gniją.Z reguły to pomagało .
Mam tu jednak taki jeden egzemplarz że jest duży dryft termiczny i albo zestroję na zimno , to potem przerywa -lub stroję na ciepło.Zastanawiam się co może być przyczyną ? Filtr w środku wygląda dobrze , drut cały, luty końcówek poprawione. No chyba że rdzeń się jakoś degraduje , nie mam w tej chwili innego na podstawienie .
Walczył ktoś może już z takim problemem , bo w innych markach też to się zdarza.
Tylko wymiana na nowy dawała trwałą naprawę.
Filtry są już nie dostępne więc próbuję je regenerować, tzn wydłubuję kondensator rurkowy 100pF i zastępuję małym ceramicznym , bo to one przeważnie gniją.Z reguły to pomagało .
Mam tu jednak taki jeden egzemplarz że jest duży dryft termiczny i albo zestroję na zimno , to potem przerywa -lub stroję na ciepło.Zastanawiam się co może być przyczyną ? Filtr w środku wygląda dobrze , drut cały, luty końcówek poprawione. No chyba że rdzeń się jakoś degraduje , nie mam w tej chwili innego na podstawienie .
Walczył ktoś może już z takim problemem , bo w innych markach też to się zdarza.