Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zamiennik do Canon IP1500 ?

22 Gru 2005 20:56 7293 16
  • Poziom 13  
    Jaki jest najlepszy (i w miarę tani) zamiennik do Canona IP1500? Są tu pojemniki BCI-24. Głowica jest niewymienna, więc nie chciałbym jej zapchać.
  • Poziom 13  
    Dosyć dobrze chodzą tusze ActiveJet - te mam przetestowane. Koszt 8-15zł zależy gdzie kupujesz.
  • Poziom 12  
    Ludzie!!! Zamienniki... nie ma czegoś takiego jeśli chodzi o canona. Tylko używając orginalnych tuszy masz pewność że głowica nie padnie. Koszt głowicy = koszt nowej drukarki. Pracuje w serwisie canona i najczestszym problemem z jakim się spotykam to zaschnieta głowica. Spowodowane jest to używaniem "zamienników". Odkąd pracuje (a jest to już kilka dobrych lat) jeszcze nie spotkałem się z sytuacją żeby komuś padła głowica na orginalnych tuszach. Więc chyba lepiej się zastanowić czy oszczędzić pare złotych i wyrzucić drukarke do kosza czy używać jej przez lata. Faktem jest że ok 60% głowic da się udrożnić ale czy ryzyko jest warte paru złotych? Przypominam też że głwice canona podlegają gwarancji jedynie jeśli uszkodzenie ma charakter elektryczny!
    Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Czy szefuniu od servisu wie jak domowym sposobem można spróbować udrożnić głowicę Canona IP3000? Może jakiś prosty przepis?

• Poziom 43  
  • Poziom 13  
    a wiec ja tez pracuje w sewisie tyle ze nie Canona a zwyklym komputerowym ;p jednak serwisujemy drukarki po gwarancji i tak kolega powiedzmy (wedlug mnie ) ma trocge racji - jesli uzywasz tuszow nieoryginalnych to jest szansa ze glowica padnie ale tylko dlatego ze nie dba sie o nia w odpiwedni sposob ;) JA mam drukareczke BJC 4300 ktora ma juz ponad 5 lat i ma caly czas oryginalna glowice a uzywam do nie jtylko i wylacznie zamiennikow ;) Ostatnio kupilem IP 1500 (jest to naprawde udany model tuse tanie oczywiscie zamienniki ;P ) i takze nie zamierzam kupowac oryginalow - bede jej uzywal na swoj sposob z nieoryginalnymi tuszami i ejstem pewien ze wytzryma ponad 5 lat taksamo jak ta poprzednia ;)
    pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Witam.
    Moim zdaniem jeżeli ktoś sporo drukuje i pilnuje żeby w drukarce nie zabrakło tuszu, to i na zamiennikach można drukować.
    Najczęściej głowica przysycha kiedy użytkownik drukarki nie zdaje sobie sprawy czym grozi pozostawienie drukarki bez tuszu (wyciąga pojemniki z drukarki i biega z nimi nawet kilka dni).:|
    Jasne że na oryginałach najlepiej (dla producenta drukarki) , ale przez kilka lat to za te oryginały można by kupić kilka takich drukarek.:D
  • Poziom 15  
    Panie "kasje" wie Pan ze wysłałem kilka drukarek Canona do serwisu Canona i stwierdzono,
    1. kardridż zakupiony w nie autoryzowanym punkcie sprzedazy Canon - przeterminowany - głowica zascnięta nie podlega naprawie gwarancyjnej, wymiana na koszt klienta, - zwrot serwisowy
    2. kardridź zamontowany po zaschnięciu głowicy, nie podlega wymianie na gwarncji - koszt użytkownika, - zwrot serwisowy
    3. Drukarka zbyt długo nie eksplatowana, zatkanie dysz głowicy, naprawa odpłatna - wymiana głowicy - koszt klienta - zwrot serwisowy,

To są tylko trzy przypadki ładnie ale chyba nie fer do klienta, to po pierwsze (tak oczywiscie jest tylko w drukarkach atramentowych, bo przy laserach nawet przy mocno eksploataowanych rolkach wymienia je serwis gratis), te drukarki były normalnie ekslatowane w firmach nie w domach na oryginalnych clickach.

wiec uztkownik domowy znajac pewne chemiczne właściwości atramentów powinien wiedziec że atramenty na bazie wody nie wolno mieszać z atramentami pigmentowymi, stoaować tylko jedej firmy zamienniki najlepiej produkowane, a nie napełniane przez rózne firemki róznymi atramentami o róznej gęstości i kupowane u kogo poadnie byle taniej, Jak się kupi np. atramenty INKTEC, FULMARK, ACTIVEJET, MODECOM one są produkowane za granicą gdzie dba sie o jakość i zbyt jakosci, mozna mieć pewność że powinno być o'k, lub dolewać sobie do clików atramencik na bierząco z wiekszej buteleczki jedego producenta to też powinno być dobrze.

• Poziom 12  
    A ja mam Epsona C64 i zamontowałem stałe podłączenie i drujuje dolewając do buteleczek atramencik. Nic mi nie zasycha i jest OK.
  • Poziom 16  
    jozko napisał:
    jesli uzywasz tuszow nieoryginalnych to jest szansa ze glowica padnie ale tylko dlatego ze nie dba sie o nia w odpiwedni sposob

Mógłbyś powiedzieć jaki to jest odpowiedni sposób? Też mam ip1500 i calkiem fajnie chodzi, a szkoda zrobić coś głupiego i pożegnać się z nią przez niewiedzę.
  • Poziom 13  
    hekto5 napisał:
    jozko napisał:
    jesli uzywasz tuszow nieoryginalnych to jest szansa ze glowica padnie ale tylko dlatego ze nie dba sie o nia w odpiwedni sposob

Mógłbyś powiedzieć jaki to jest odpowiedni sposób? Też mam ip1500 i calkiem fajnie chodzi, a szkoda zrobić coś głupiego i pożegnać się z nią przez niewiedzę.

Sposob jest banalny wystarczy dbac odpwoiednio ;) czyli ja robie tak: drukuje przynajmniej kilka stron w kolrze i czarnym na tydzien pod drugie czesto (bez przesady oczywiscie) uzywam zakladki konserwacja w menu Canoan IP 1500. To tyle ;D
  • Poziom 16  
    Czyli wystarczy raz na tydzień wydrukować test dysz?
  • Poziom 28  
    Kolega wymienił kilka dobry zamienników, tzn firmy produkujące je, a jak oceniacie zestawy TB, robi je "hurtownia AB - Wrocław", bo ich używam od kilku miesięcy.. Koszt czarnego tuszu to 7-8zł, koszt kolorowego 8-9zł brutto
  • Poziom 16  
    Hmm, nie wiem o jakim zestawie piszesz. Activejet czarny jest w takiej samej cenie więc ja nie eksperymentowałbym, chyba że komuś dużo kolorowego schodzi.
  • Poziom 10  
    Czy moge mieć pytanko ile można wydrukować stron na cartridgach AciveJet na drukarce Canon pixma IP 1500
    AC-24BK 9ml
    AC-24C 16,5ml
    ewentualnie gdzie można znaleźć zużycie takich materiałów.

Pozdrawiam,
  • Spec od drukarek
    Ja bym polecił zamienniki firmy PrintLab sprzedawane na Allegro - bardzo tanie i dobra jakość tuszu :D
  • Poziom 16  
    ipoe napisał:
    Czy moge mieć pytanko ile można wydrukować stron na cartridgach AciveJet na drukarce Canon pixma IP 1500
    AC-24BK 9ml
    AC-24C 16,5ml
    ewentualnie gdzie można znaleźć zużycie takich materiałów.

Pozdrawiam,

Trudno powiedzieć. Zależy, co tak naprawdę drukujesz i w jakiej jakości. Na stronie Canona widziałem informacje na ten temat i są one zbliżone do rzeczywistości (sprawdzałem kiedyś). Na ich podstawie możesz obliczyć ile teoretycznie wydrukujesz z większego tuszu ActiveJet. Pamiętaj, że te informacje podawane są dla 5% pokrycia kartki tuszem, więc do drukowania zdjęć mają się zupełnie nijak. Myślę, że są zbliżone do drukowania na najniższej jakości tekstu czarno-białego.