logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Moduł GSM do powiadomień SMS o pojawieniu się/zaniku napięcia 12V

piotrkol7 30 Lis 2025 19:16 243 3
REKLAMA
  • #1 21767254
    piotrkol7
    Poziom 39  
    Posty: 3674
    Pomógł: 677
    Ocena: 729
    Cześć, szukam możliwie jak najprostszego modułu GSM, który po podaniu napięcia wyśle SMS o uruchomieniu napięcia, po zaniku SMS o wyłączeniu napięcia. Zasilanie najlepiej 12V, sygnał "sterujący" też 12V.

    Gdyby jeszcze miał możliwość działać w drugą stronę, tzn po otrzymaniu SMS-a o danej treści załączać przekaźnik, po otrzymaniu innego wyłączać, to w ogóle byłoby super.

    Coś kojarzycie? Oczywiście mile widziane Aliexpress.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 21767407
    piotrkol7
    Poziom 39  
    Posty: 3674
    Pomógł: 677
    Ocena: 729
    Ciekawe rozwiązanie, ale wolałbym coś kupnego.
    Nie mam czasu na takie kombinowanie.
    Patrząc na to, moduł GSM z wbudowanym mikrokontrolerem albo osobny moduł GSM i osobno mikrokontroler.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
REKLAMA