logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] De'Longhi ECAM25.452.S – woda trafia do tacki, brak napięcia na cewkę elektrozaworu

archirt 07 Gru 2025 15:18 411 3
REKLAMA
  • #1 21773874
    archirt
    Poziom 11  
    Posty: 9
    Cześć. Mam problem z moim ekspresem De'Longhi ECAM 25.452.S
    Przestał robić kawę. Woda leci do tacki ociekowej. Wymieniłem już oba elektrozawory i nadal to samo. Woda do tacki leci przez elektrozawór 3-drożny.

    Tryb płukanie - woda leci do tacki, brak napięcia na górnym elektrozaworze
    Tryb kawa - woda leci do tacki, brak napięcia na górnym elektrozaworze
    W trybie Test Mode napięcie do obu elektrozaworów dociera.
    Tryb Odkamienianie - napięcie na górnym elektrozaworze dociera.
    Tryb gorąca woda - napięcie na górnym elektrozaworze dociera.

    Teraz pytanie: gdzie szukać problemu?
    Na płycie głównej nie dostrzegam żadnych uszkodzonych elementów.

    Wnętrze ekspresu do kawy Delonghi z widocznym okablowaniem i podzespołami
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 21773956
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    Posty: 11875
    Pomógł: 1033
    Ocena: 2644
    Może załącznik naprowadzi na właściwy trop.
    Załączniki:
    • dane-wyjściowe.pdf (3.2 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #3 21773975
    archirt
    Poziom 11  
    Posty: 9
    Ok, według schematu muszę zobaczyć zawory w infuzorze.

    Dodano po 1 [godziny] 40 [minuty]:

    MARCIN.SLASK napisał:
    Może załącznik naprowadzi na właściwy trop.


    Dzięki za naprowadzenie, nieszczelność przy infuzor, zmiana jednej uszczelki i wszystko idzie prawidłowo. Przy płukaniu/kawie górny elektrozawór nie potrzebuje zasilania.
    Temat do zamknięcia.
  • #4 21774073
    archirt
    Poziom 11  
    Posty: 9
    Wymiana uszczelek w infuzorze.
    Górny elektrozawór nie potrzebuje zasilania w trybie kawa/płukanie.
REKLAMA