Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z kompem po zmianie karty graficznej

23 Gru 2005 02:20 1131 4
  • Poziom 1  
    Witam.
    Mam starego juz kompa - oto konfiguracja: Duron 1000mhz, ECS K7Vza na Via 686b, zasilacz 250watt Maxpower, sound blaster Live Value, Geforce2mx 100, 512 mb ramu.
    i problem jest taki oto: kupiłem niedawno na allegro karte graficzną Geforce4 Ti4200 - jest to Leadtek Winfast A 280le TD.
    i po wsadzeniu jej do kompa i zainstalowaniu sterowników chciałem sprawdzic w 3dmarku ale niestety zawiesił sie komp - stanął i nic sie nie działo. i dzieje sie tak za każdym razem jak włacze jakąś aplikacje która korzysta z grafiki. Mam nową instalacje WinXP, najnowsze Forceware, i nic nie pomaga. Nie jest to wina karty bo pojechałem z nia do brata, zainstalowałem i sprawdziłem wsyzstko a porządku u niego grałem 2 godziny i 3dmark bez problemu działał.
    Więc podejrzewam że coś albo z moją płyta albo to wina zasilacza - jeszcze dodam że jak czasem kilka razy sie powiesi to resetuje sie cały bios - wchodzą fabryczne ustaiwnia i data.
    Doradźcie co zrobić. jutro jade do serwisu ale nie wiem czy mi pomogą....
    Aha i chciałem dodać że nie sądzie aby byla to wina kurzu - nie brakuje go w kompie ale na strym geforce jest ok nie wiesza sie nawet po 10h pracy
  • Poziom 20  
    jak masz możliwość pożycz lepszy zasilacz, i sprawdź
  • Spec od komputerów
    troche slaby ten zasilacz, i ma pewnie skaczace napiecia.
  • Poziom 18  
    Ja ostatnio miałem taki problem na plycie MSI i pomogła zmiana BIOS. Zgadzam sie że moze to być również wina zasilacza.. wsadź miernik w napięcia i zobaczysz, albo zamień zasilacz najakikolwiek inny - zobaczysz przynajmniej czy jest różnica.
    Jeżeli komp sie zawiesza - to raczej nie jest zasilacz= ja bym szukał biosa
    Jeżeli komp sie resetuje= sprawdź zasilacz
  • Użytkownik usunął konto