Mam problem z tym samym typem vcr.Leżał sobie jakieś półroku nieużywany , a właściwie służył za tuner tv i przestał przyjmować kasety , okazało sie że troszkę utleniły się styki w przełaczniku sterowania mechanizmu , po czyszczeniu jest ok.Ale pojawił się problem z przesuwem taśmy. Przesuw jest nierównomierny , obraz skacze, dzwięk niezrozumiały, doszłem że to wina silnika przesuwu (chyba to się nazywa capstan ).Silnik przcuje głośno i nawet po zdjęciu paska jest to samo.Luzu na panewkach niema , wygląda na jakieś uszkodzenie elekryczne tylko jakie ? Czy ktoś się spotkał z podobną usterką?Czy to może powodować zasilacz?