Mam laptopa Lenovo Ideapad 3 14ADA05 81W0 i od dłuższego czasu bywały problemy z jego włączeniem, ale po dłuższym czekaniu przez 1-2 h zazwyczaj się włączał. Lampka od włączenia się zapala, podpięta myszka też, ale laptop nie daje znaku życia. Również podczas używania, po odłączeniu myszki i ponownym podłączeniu, owa myszka się świeciła, ale nie działała, trzeba było czekać dłuższy czas, co nie zawsze działało, lub zresetować laptopa, a i tak myszka mogła się czasami włączyć dopiero po parudziesięciu minutach. Doszło do tego, że dziś nie chce się laptop włączyć kompletnie. Najpewniej winą jest RAM, a dokładniej wlutowany RAM. W związku z tym, co musiałbym zrobić, żeby jakoś wyłączyć ten RAM i czy da się to zrobić lutownicą transformatorową, bo nie posiadam takiej na gorące powietrze. A może oddać do jakiegoś serwisu?