logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Peugeot 308 SW 1.6 VTI 88kW 2009 – olej w zbiorniczku wyrównawczym po przegrzaniu silnika

kubas10 22 Gru 2025 13:19 291 4
REKLAMA
  • #1 21787463
    kubas10
    Poziom 25  
    Posty: 2815
    Pomógł: 42
    Ocena: 1545
    Peugeot 308 SW 2009r 1.6 VTI 88kw, po drodze rozwaliła się pompa wody, silnik się zagotował, po wymianie pompy i włączeniu się wentylatora chłodnicy nie ma żadnego podejrzanego ciśnienia w układzie chłodzenia ale pojawił się olej w zbiorniczku wyrównawczym. Co się wydarzyło złego z tym cudownym silnikiem ? Olej usunąłem, wyplukalem układ i na drugi dzień po włączeniu się wentylatora jest to samo.
  • REKLAMA
  • #2 21787469
    Adam Walko
    Poziom 35  
    Posty: 2594
    Pomógł: 212
    Ocena: 441
    kubas10 napisał:
    silnik się zagotował,

    Brak chłodzenia mógł skutkować pęknięciem głowicy albo wypaleniem uszczelki pod głowicą.
    Tak , czy inaczej - głowica na zewnątrz!
  • REKLAMA
  • #3 21787538
    pszczyna
    Poziom 33  
    Posty: 1608
    Pomógł: 212
    Ocena: 400
    Pęknięcie głowicy lub poszła uszczelka tak czy siak głowica do zdemontowania i podana sprawdzeniu + kontrola korpusu silnika.
  • REKLAMA
  • #4 21787543
    kubas10
    Poziom 25  
    Posty: 2815
    Pomógł: 42
    Ocena: 1545
    Auto idzie na sprzedaż.
  • #5 21799646
    kubas10
    Poziom 25  
    Posty: 2815
    Pomógł: 42
    Ocena: 1545
    Jednak klient chce robić, głowica do góry i po uszczelce nie ma śladu żeby puszczała olej do wody, glowica idzie do sprawdzenia na szczelność ale wyjąłem również podstawę filtra oleju ale w tym aucie nie ma chłodniczki oleju ale dochodzi do tej podstawy płyn chłodniczy ale nie ma przejścia do obudowy filtra oleju. Jest to po prostu zaślepione.
REKLAMA