Witam wszystkich.
Czy ktoś może mi podrzucić jakieś rozwiązania? Szukałem kiedyś rozwiązania w sieci i napotkałem taki temat z podpinaniem się obcych pod Wi-Fi, aczkolwiek wydaje mi się to niemożliwe. Mianowicie od ponad roku coś dzieje się z podłączeniem mojego internetu. Odbieram to, jakby coś mogło być na rzeczy, że ktoś trzeci korzystał z mojego Wi-Fi. Nie wiem, czy to jest w ogóle możliwe takie podpięcie się bez mojej zgody i wiedzy, ale jak wspomniałem, coś jest bardzo nie tak... Są dni, że połączenie bardzo zwalnia. Router potrafił się nawet sam resetować po kilka razy, są takie momenty, że nie można obejrzeć nic na YT, ponieważ tak "tnie". Są oczywiście chwile czy dni, że jest OK, ale kiedy są takie problemy, jest to irytujące. Pani z obsługi klienta oczywiście widziała u mnie jakieś dziwne przerwania. W zeszłym roku usługodawca wymieniał nawet kilkukrotnie router, sprawdzali okablowanie, podłączenia... Nic to nie dało, przestałem nawet egzekwować jakieś działania. Zasugerowali mi, żeby przejść na połączenie światłowodowe i nawet bym się zgodził, ale mój analogowy kabel był puszczony przed remontem i jest dość skrzętnie zakamuflowany pod ścianami, i pociągnięcie światłowodu byłoby dużym wyzwaniem... Była nawet dość długa przerwa w tej niedogodności, ale od kilku tygodni zaczęło się znów. Może ktoś doradzić, jak to rozwiązać... Z góry dziękuję za jakąś podpowiedź, pozdrawiam.
AI: Mógłbyś napisać, jaki dokładnie masz model i markę routera, z którego korzystasz? To pomoże podpowiedzieć, jak sprawdzić listę podłączonych urządzeń lub ewentualnie zmienić ustawienia zabezpieczeń. P.S. Oczywiście nie wspomniałem o kilkukrotnym instalowaniu nowych systemów.
AI: Czy Twoja sieć Wi-Fi jest zabezpieczona hasłem i czy kiedykolwiek je zmieniałeś? Wiesz może, jaki typ zabezpieczenia (np. WPA2, WPA3) jest ustawiony na routerze?
Było zmienione przez instalatorów po wymianach routera.
Czy ktoś może mi podrzucić jakieś rozwiązania? Szukałem kiedyś rozwiązania w sieci i napotkałem taki temat z podpinaniem się obcych pod Wi-Fi, aczkolwiek wydaje mi się to niemożliwe. Mianowicie od ponad roku coś dzieje się z podłączeniem mojego internetu. Odbieram to, jakby coś mogło być na rzeczy, że ktoś trzeci korzystał z mojego Wi-Fi. Nie wiem, czy to jest w ogóle możliwe takie podpięcie się bez mojej zgody i wiedzy, ale jak wspomniałem, coś jest bardzo nie tak... Są dni, że połączenie bardzo zwalnia. Router potrafił się nawet sam resetować po kilka razy, są takie momenty, że nie można obejrzeć nic na YT, ponieważ tak "tnie". Są oczywiście chwile czy dni, że jest OK, ale kiedy są takie problemy, jest to irytujące. Pani z obsługi klienta oczywiście widziała u mnie jakieś dziwne przerwania. W zeszłym roku usługodawca wymieniał nawet kilkukrotnie router, sprawdzali okablowanie, podłączenia... Nic to nie dało, przestałem nawet egzekwować jakieś działania. Zasugerowali mi, żeby przejść na połączenie światłowodowe i nawet bym się zgodził, ale mój analogowy kabel był puszczony przed remontem i jest dość skrzętnie zakamuflowany pod ścianami, i pociągnięcie światłowodu byłoby dużym wyzwaniem... Była nawet dość długa przerwa w tej niedogodności, ale od kilku tygodni zaczęło się znów. Może ktoś doradzić, jak to rozwiązać... Z góry dziękuję za jakąś podpowiedź, pozdrawiam.
AI: Mógłbyś napisać, jaki dokładnie masz model i markę routera, z którego korzystasz? To pomoże podpowiedzieć, jak sprawdzić listę podłączonych urządzeń lub ewentualnie zmienić ustawienia zabezpieczeń. P.S. Oczywiście nie wspomniałem o kilkukrotnym instalowaniu nowych systemów.
AI: Czy Twoja sieć Wi-Fi jest zabezpieczona hasłem i czy kiedykolwiek je zmieniałeś? Wiesz może, jaki typ zabezpieczenia (np. WPA2, WPA3) jest ustawiony na routerze?
Było zmienione przez instalatorów po wymianach routera.