Sekurak znów przestrzega - tym razem złośliwy kod w rozszerzeniach do Firefox'a.
Została użyta stara metoda (kod ukryty w PNG) ale "pomysłowość" przestępców tym razem mnie zadziwiła. Sięgnęli masowo po drobne. Ciekawe ile im się udało ukraść a właściwie ciekawi mnie ilu jest pokrzywdzonych. Wg Sekuraka był ponad 50 000 pobrań zainfekowanych rozszerzeń. Na informację trafiłem dlatego, że jestem zwolennikiem VPN - ale tego prawdziwego a nie tego, które udaje proxy i w taki sposób jest "sprzedawane". Właśnie jeden z dodatków VPN do Firefoxa zawierał to złośliwe oprogramowanie.
Więcej w linku poniżej.
https://sekurak.pl/malware-ukryty-w-rozszerze...a-prywatnosci-szczegoly-kampanii-ghostposter/
Warto też zerknąć do źródła gdzie podano listę zainfekowanych rozszerzeń
https://www.koi.ai/blog/inside-ghostposter-ho...ng-icon-infected-50-000-firefox-browser-users
Została użyta stara metoda (kod ukryty w PNG) ale "pomysłowość" przestępców tym razem mnie zadziwiła. Sięgnęli masowo po drobne. Ciekawe ile im się udało ukraść a właściwie ciekawi mnie ilu jest pokrzywdzonych. Wg Sekuraka był ponad 50 000 pobrań zainfekowanych rozszerzeń. Na informację trafiłem dlatego, że jestem zwolennikiem VPN - ale tego prawdziwego a nie tego, które udaje proxy i w taki sposób jest "sprzedawane". Właśnie jeden z dodatków VPN do Firefoxa zawierał to złośliwe oprogramowanie.
Więcej w linku poniżej.
https://sekurak.pl/malware-ukryty-w-rozszerze...a-prywatnosci-szczegoly-kampanii-ghostposter/
Warto też zerknąć do źródła gdzie podano listę zainfekowanych rozszerzeń
https://www.koi.ai/blog/inside-ghostposter-ho...ng-icon-infected-50-000-firefox-browser-users