Witam.
Kolega poprosił mnie o pomoc w sprawie LG OLED65CX3LA.
Po kilkunastu minutach od włączenia sam się wyłączał i włączał.
Przeczytałem tu znany problem z zasilaczami.
Wyciągnąłem zasilacz, pomierzyłem, 2 żółte kondki 820nF w PFC miały koło 710nF. Zamówiłem Wurth w farnelu , wymieniłem.
Duże elektrolity wylutowałem i po sprawdzeniu wlutowałem ponownie, tranzystory, diody , rezystory w okolicach przemierzyłem.
W wigilę oddałem i pod wieczór kolega wysyła wiadomość że to samo.
Telewizor działa chwile nagle cały ekran niebieski, po ok 10swyłącza się , za kilka sekund sam się włącza , pokaze obraz z 10s i znowu niebieski ekran i tak w kółko. Przed wymianą kondensatorów ponoć tak samo tylko ekran był czerwony.
Czy ktoś orientuje się co mi może dolegać? co sprawdzić?
Kolega poprosił mnie o pomoc w sprawie LG OLED65CX3LA.
Po kilkunastu minutach od włączenia sam się wyłączał i włączał.
Przeczytałem tu znany problem z zasilaczami.
Wyciągnąłem zasilacz, pomierzyłem, 2 żółte kondki 820nF w PFC miały koło 710nF. Zamówiłem Wurth w farnelu , wymieniłem.
Duże elektrolity wylutowałem i po sprawdzeniu wlutowałem ponownie, tranzystory, diody , rezystory w okolicach przemierzyłem.
W wigilę oddałem i pod wieczór kolega wysyła wiadomość że to samo.
Telewizor działa chwile nagle cały ekran niebieski, po ok 10swyłącza się , za kilka sekund sam się włącza , pokaze obraz z 10s i znowu niebieski ekran i tak w kółko. Przed wymianą kondensatorów ponoć tak samo tylko ekran był czerwony.
Czy ktoś orientuje się co mi może dolegać? co sprawdzić?