logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

LEXUS CB5489 PST - TV nie startuje, brak 12V na IC203, możliwe uszkodzenie trafo

czarny_1963 23 Gru 2005 16:57 1097 4
REKLAMA
  • #1 2109718
    czarny_1963
    Poziom 21  
    Posty: 634
    Pomógł: 3
    Ocena: 209
    Witam jutro wigilia a ja mecze ten tv a klient nie ma na co patrzec ale wracając do tematu tv nie chce startować po załączeniu ze st-nby słychać jak cyknie wchodzi nap.115V na Q305 jest napięcie 5V na IC601 ale nie ma 12V na IC203 który zasila reszte TV czy może być uszkodzone trafo wysokiego nie wiem już co sprawdzać prosze o jakąś porade
  • REKLAMA
  • #2 2109795
    rroman
    Poziom 29  
    Posty: 1055
    Pomógł: 139
    Ocena: 17
    Witam!
    Sprawdź diodę D602i opór R601.
    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #3 2110121
    czarny_1963
    Poziom 21  
    Posty: 634
    Pomógł: 3
    Ocena: 209
    Witam ponownie z całym szacunkiem kolego rroman ale jakby był uszkodzony R601 to niebyło by wogóle zasilania to jest główny opór zasilający przetwornice a przetwornica chodzi bo napięcia z niej wychodzą
    nie ma napięcia wychodzącego z trafa wysokiego na stabilizator IC203 który steruje tranzystorem Q608 trafo na 90% też jest dobre ponieważ mierzyłem go przyżądem do traf z HRa według katalogu jest to HR7444 więc nie wiem co jest przyczyną braku tego napięcia raczej nic nie obciąża ponieważ odpinałem za diodą D307 i też napięcie sie nie pokazało posprawdzam jeszcze okolice trafa wysokiego jak coś znajde dam znać jeżeli ktoś miał taki przypadek to bardzo prosze napisać
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 2110506
    Tady1
    Poziom 25  
    Posty: 629
    Pomógł: 70
    Ocena: 21
    Witam kokegów!
    -Zmierzyłbym napięcie +B na STBY (ewentualnie można podłączyć małą żarówkę - 15W) i potem mierzyłbym przy załączeniu. eżeli będzie znaczna różnica i być może jakieś efekty specjalne - może to być trafo.
    A SE12/98-s.22 opisuje uszk. cewki na kineskopie - podłącz inne o podobnej indukcyjności.
    Wesołych Świąt życzę i chociaż trochę Spokoju!
  • #5 2110738
    stanislaw piechucki
    Poziom 36  
    Posty: 2957
    Pomógł: 278
    Ocena: 87
    Trzeba sie skupic dlaczego nie ma 12V,bedzie choc przez moment gdy ruszy WN,dlaczego nie rusza?.Czy BU jest sterowany?,czy w otoczeniu trafa na pewno wszystko jest OK?Sprawdz wszystkie piki na WN,Jak sterowany jest stopien linij.Bez przesady powinien wystarczyc omomierz.Powodzenia.
REKLAMA