logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] De'Longhi ECAM 370.70.B – wyłącza się po logo, dużo wody w tacy ociekowej

pkpintercity 03 Sty 2026 15:03 258 8
REKLAMA
  • #1 21797504
    pkpintercity
    Poziom 13  
    Posty: 1205
    Pomógł: 1
    Ocena: 58
    Witajcie, mam do naprawy ekspres do kawy De'Longhi ECAM Dinamica. Klientka używała go, choć zbierało się dużo wody w tacy ociekowej i tak do katowała. Aż się wyłączył i padł. Teraz jest tak, że po podłączeniu do prądu wyświetla się tylko logo na ekranie i gaśnie i koniec. Miał ktoś może podobny problem?? Bo już różne miałem usterki, ale takiej nie. Dziękuję bardzo za pomoc.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 21797696
    ssss
    Poziom 38  
    Posty: 3368
    Pomógł: 470
    Ocena: 1793
    Kondensatory elektrolityczne w zasilaczu.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #3 21798586
    arekb81
    Poziom 31  
    Posty: 1632
    Pomógł: 133
    Ocena: 740
    Cytat:
    Teraz jest tak, że po podłączeniu do prądu wyświetla się tylko logo na ekranie i gaśnie i koniec.


    No i prawidłowo. Ekspres włącza się potem wyłącznikiem na górze panelu sterującego. Co się dzieje po naciśnięciu tego przycisku?

    Kondensatory w tych ekspresach normalnie nie padają. Chyba, że po przepięciu.
  • REKLAMA
  • #4 21798604
    pkpintercity
    Poziom 13  
    Posty: 1205
    Pomógł: 1
    Ocena: 58
    >>21798586
    I nic więcej się nie dzieje. Gaśnie logo i koniec
  • Pomocny post
    #5 21800665
    arekb81
    Poziom 31  
    Posty: 1632
    Pomógł: 133
    Ocena: 740
    A po wysunięciu tacki pojawia się komunikat? Jeśli tak, to może wyłącznik jest uszkodzony?
  • #6 21806808
    pkpintercity
    Poziom 13  
    Posty: 1205
    Pomógł: 1
    Ocena: 58
    Przepraszam za nieobecność. Już wracam a więc padł kondensator, wymieniłem i śmiga. Teraz kolejne problemy.
    1. Ogromna ilość wody w pojemniku na fusy.
    2. Dużo wody leci też przez kurcze jak to ludzie nazywają " kompaktor pary" to co często przecieka i ludzie to na silikon kleją. Tyle że tu nie przecieka ale dużo stamtąd wody leci do tacy.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #7 21806852
    ssss
    Poziom 38  
    Posty: 3368
    Pomógł: 470
    Ocena: 1793
    Nalezaloby najpierw zaznaczyc z grzecznosci ze ktos pomogl.
  • #8 21807009
    pkpintercity
    Poziom 13  
    Posty: 1205
    Pomógł: 1
    Ocena: 58
    >>21806852
    Przepraszam i dziękuję jak najbardziej. Ja po prostu zawsze, jak zamykam temat, to wszystkim dziękuję i daję pkt.
  • #9 21822769
    pkpintercity
    Poziom 13  
    Posty: 1205
    Pomógł: 1
    Ocena: 58
    Wymiana kondensatorow na zasilaniu i smiga.

Podsumowanie tematu

✨ Ekspres do kawy De'Longhi ECAM Dinamica po podłączeniu do zasilania wyświetlał logo i się wyłączał. Przyczyną awarii były uszkodzone kondensatory elektrolityczne w zasilaczu, które po wymianie przywróciły poprawne działanie urządzenia. Po naprawie pojawiły się kolejne problemy: nadmierne gromadzenie się wody w tacy ociekowej oraz w pojemniku na fusy, a także wyciek dużej ilości wody z elementu określanego jako "kompaktor pary". Sugerowano sprawdzenie wyłącznika tacki ociekowej jako potencjalnej przyczyny problemów z wyłączaniem ekspresu. Wymiana kondensatorów na zasilaniu okazała się skutecznym rozwiązaniem pierwotnej usterki.
REKLAMA