Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pioneer 1330 umarł (prawie)

ravi 23 Dec 2005 18:01 3053 8
e-mierniki
 • #1
  ravi
  Level 11  
  Witam, dzisiaj kombinowałem przy 1330, wkładałem często nową karte w czytnik i często wyłączałem/włączałem zasilanie. W pewnej chwili tuner zaczął się dziwnie zachowywać. Czasem jak włączam to na wyświetlaczu pokazuje Err, potem resstartuje to niby sie włącza, ale nie słychać przełączenia przekaźnika, którego zawsze było słychać. Z kartą tuner rozmawia napewno dobrze, ale potem pojawia się menu główne i nie moge z niego wyjść, na dodatek tylko kilka opcji jest aktywnych. Dodatkowy objaw jest taki, że po restarcie czasem wyświetlacz miga. Godzine wskazuje poprawnie. Bardzo prosze o pomoc w zlokalizowaniu usterki.

  W tym menu głównym, tuner zawiesza się na "ustawianiu anteny", z tego co patrzyłem to konwerter nie jest zasilany fizycznie, pomimo ustawienia tej opcji w menu. Proszę o jakiegoś znawce tego sprzętu o pomoc, gdzie palce wsadzić.

  Teraz jak wlaczam tuner do sieci, to wyswietlacz miga troche szybciej niż 1x na sekunde, a jak wlaczam z pilota to na wyswietlaczu pojawia się ERR. Bardzo prosze o jakieś podpowiedzi :-|

  dzieki
  pozdrawiam
 • e-mierniki
 • #2
  michas
  Level 23  
  Jezeli tuner jest twoją własnością spróbuj go wprowadzić w tryb serwisowy i przeprogramować wgrywając nową zawartość eeproma. Kiedyś miałem oryginalną zawartość eeproma ale to były dawne czasy. Opisy programowania znajdziesz na popularnych stronach o DVB .
  Na ten temat powiedziano już dość dużo więc nie będę się tu doktoryzował.
  Dodam tylko żebyś wszystko robił uważnie zgodnie z opisami, bo inaczej możesz do reszty rozprogramować tą pamieć 24lc16 i będzie Cie czekać programowanie w zewnetrznym programatorze co jest utrudnione bo kostka jest SMD.
  Powodzenia.
 • e-mierniki
 • #4
  ravi
  Level 11  
  W desperacji wyciągnąłem bebechy, poczyuściłem i złożyłem, EEPROMa JDMem zaprogramowałem jako oryginalny z uploadu. Soft na tunerze jest też oryginalny więc okej. O dziwo włączyłem pierwszy raz tuner i wszystko zadziałało, niestety po drugim restarcie się skończyło :( Po włączeniu do sieci tunera, zegar bardzo wyraźnie miga co około pół sekundy, a napięcie wtedy skacze. Z bliżej nieokreślonych przyczyn czasem jak włącze to ten zegar nie miga lub miganie szybko ustaje. Za to nawet jak zegar miga w standby, to po włączeniu w tryb normalny miganie ustaje, ale wywala Err. Tryb serwisowy staje na 2, wcześniej na 3.

  Bardzo prosze o pomoc

  pozdrawiam,
  Ravi
 • #5
  adrena
  Level 20  
  Witam !
  1330 to specyficzny Tunek !
  Eproma (lub Flasha) - nie wiem co Ty masz bo dość dziwnnie piszecie ?
  Programujemy w zewnętrznym programatorze.
  Flasha - na płycie(lista kanałów) programujemy za pomocą dwóch kabli (Lpt+Com)
  Eeproma- (Implemet Emu ) np. MES+em Kabel Com
  Jeżli wsyzstko prawidłowo zaprogramujesz powinno działać.
  Dodam że Lista kanałów nie pasuje od np. 1430 inne ustwaienia transponderów. (dobra :D pasuje tylko ustawienia należy dograć)
  Falsha(wewnętrznego-lista kanałów) - proponuję wgrać GGF-em
  Eeproma - Pionero
  A EPROMA lub flasha (tego z podstawki) w zewnętrznym programatorze.
  Ważna jest kolejnośc wgrywania , szczególnie Eeprom i lista kanałów
  Cóż myślę ze 1330 to tunek trudny do patchowania , ale wprawny 13-stowicz bez problemu sobie radzi z tą operacją
  Częstym objawem przy 1330 jest Zielone tło - wyskakujące w najmniej odpowiednich momentnach - źle wsadzony Eprom do podstawki.(brak styku którejś nogi)
  Jeżeli operację wgrania Oprogramowania wykanałeś prawidłowo to pozostaje pomiar napięć zaslacza.
  Pozdr.
 • #6
  ravi
  Level 11  
  Ale jedna rzecz mnie martwi - flash/eeprom sie sam rozprogramował od włączania/wyłączania? Bo to wszystko się stało w takich okolicznościach. Napięcia na nieobciążonym zasilaczu są w miare okej, ale jak podłącze zasilacz do płyty i włącze i wyświetlacz miga, to w rytm wyświetlacza 'siada' napięcie 3.3V.

  Dziwny jest tez fakt ze co jakis czas udaje mi sie włączyć ten tuner. (udało mi sie np raz po przeprogramowaniu EEPROMA 24lc16, ale za drugim odpaleniem znowu nie działało).
 • #7
  piooo
  Level 29  
  uszkodzenie jest typowo sprzętowe ,swoimi manipulacjami uszkodziłeś jakiś element , więc wgłębianie się w możliwości i rodzaje programowania nie ma sensu , dlatego napisałem Ci przedtem ,że trzeba poprostu szukać . Szkoda ,że znowu nie działa Forum 1330 , bo tam w serwisie jest rozpiska napięć ,może są też na dvhk , poszukaj , pozdrawiam
 • #8
  misio72
  Level 21  
  Witam
  Sprawdz czy nie ma w zasilaczu zimnych lutow i sprawdz elektrolity napiecie nie powinno pulsowac
 • #9
  ravi
  Level 11  
  Tak jak pisałem, napięcia na odłączonym zasilaczu od płyty są w miare ok. Wyświetlacz miga tylko w standby, dodatkowo zauważyłem, że wywalając (rozwierając) bezpiecznik od napięcia ujemnego na zasilaczu, to przestaje migać, nawet się włącza bez Err - oczywiście obrazu na TV nie ma, ale.... Jak odłącze ujemne napięcie, włącze tuner i potem zewre ujemne, to znowu pojawia się magiczne menu tunera, z którego nie można wyjść i wiesza się na co drugiej opcji. Od czego jest to ujemne napięcie tak właściwie? Sprawdzając miernikiem to leci tamtędy około 130mA, Jednakze dziwi mnie ze odpiecie ujemnego zasilania likwiduje pulsacje napięcia 5V i 3.3V, tym bardziej że gdy gałąź ujemnego zasilania jest podpięta i wyświetlacz miga, to napięcie ujemne nie 'siada'.