logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Simson S51 zapłon elektroniczny – odcina przy dodawaniu gazu, wolne OK

graskamil109 12 Sty 2026 02:20 138 2
REKLAMA
  • #1 21806139
    graskamil109
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Witam, mam problem z Simsonem S51 z zapłonem elektronicznym. Podczas dodawania gazu dostaje taką, jakby szybką odcinką i nie chcę zbytnio jechać. Na wolnych obrotach elegancko chodzi i odpala na strzała
    AI: Czy problem pojawił się nagle, czy narastał stopniowo?
    Nie wiem, czy to się nagle stało, bo to nie mój, tylko klienta.
    AI: Czy ostatnio były robione jakieś naprawy, regulacje albo wymiany części w Simsonie?
    Cewkę butelkową i to nie pomogło. Są wymienione uszczelniacze na wale
  • REKLAMA
  • #2 21806140
    Adam Walko
    Poziom 35  
    Posty: 2594
    Pomógł: 212
    Ocena: 441
    graskamil109 napisał:
    podczas dodawania gazu dostaje taką jakby szybką odcinka i nie chcę zbytnio jechać

    Jak nie dostaje paliwa - jak ma jechać?
    Gaźnik do ultradźwięków.
    Miałem przypadek, że idealnie wpasował się w światło dyszy fragment kryształu kwarcu. Był przezroczysty. Objawy identyczne. Czynna była tylko część światła dyszy.
    Każdy przypadek nie musi być powodowany tymi samymi przyczynami.
  • #3 21806362
    BANANvanDYK
    Poziom 42  
    Posty: 7727
    Pomógł: 1163
    Ocena: 2575
    Uszkodzenie impulsatora. Podstawa koszt ok. 100 zł, albo ponad 200 za podobno oryginał. Zastanów się czy warto wyrzucać pieniądze w oryginalny zapłon (zwłaszcza jeśli jest 6V), czy wymienić kompletny zapłon na nowocześniejszy który oferuje mocniejsze światła i 12V instalację.
REKLAMA