Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FORD SCORPIO 1992 2,0 DOHC

fadik 24 Dec 2005 18:30 2509 5
    fadik
    Level 10  
    Witam mam poważny problem z bryką.A mianowicie bez wsadzania kluczyka do stacyjki mogę włączyć wycieraczki,kierunkowskazy,palę się światła cofania po wbiciu wstecznego itp.Po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu go w pierwsza pozycję kontrolka od ABS raz się pali i po paru sekundach gaśnie czyli działa prawidłowo,następnym razem nie zapala się wcale a jeszcze innym razem pali się ciągle nawet po uruchomieniu silnika.Tak poza tym z uruchamianiem silnika sa wielkie problemy ,bo pali kiedy chce.Przeważnie wtedy gdy ABS działa poprawnie pali,gdy ABS nie zapala się wcale nie odpala nigdy a podszas trzeciej wersji z ABS-em raz pali raz nie.Czasami jest z ABS ok odpala jedzie i po przejechaniu pewnego odcinka nagle gaśnie i lipa juz nie odpala.Następnym razem odpali i chodzi na wolnych obrotach a po wciśnięciu gazu silnik wchodzi delikatnie na obroty ,szarpie, przerywa obrotomierz skacze od 500-4,500 obr/min/min.Podczas gdy zostawię na parę godzin zwracając uwagę czy nic nie pozostawiłem włączonego akumulator rozładowuje sie .Po pozostawieniu go na ok.24h jest tak rozładowany,że nawet nie chce się palić żadna kontrolka na tablicy po przekręceniu kluczyka w stacyjce..Proszę o pilna pomoc .Z wyrazami szacunku Rafał
    ponar
    Level 21  
    Pewnie w skrzynce bezpieczników zrobiło się jezioro to stały numer w scorpio cza rozebrać i wysuszyć.
    bandi21
    Level 30  
    Sprawdz skrzynki bezpieczników jak radził kolega(są dwie na podszybiu pod maską),jeśli to nie to stawiam na uszkodzony przełącznik stacyjki.[/tex]
    Michał Walczak
    Level 18  
    Ja juz po samym opisie w ciemno wymienialbym przelacznik stacyjki - prawdopodobnie popalily sie styczniki w stacyjce lub w kostce stacyjki. Scislej to jedne ze styków sie nadpalily a drugie stopily i skleily razem. A miales moze problemy z przekrecniem stacyjki lub wylaczaniem?
    fadik
    Level 10  
    Dziękuję wszystkim i zakańczam temat.
    bandi21
    Level 30  
    Szkoda że nie napisałeś czy cos pomogło.