Witam
Zrobiłem kilka w życiu ekspresów, ale uszkodzonych w kierunku elektroniki, wieść się trochę rozeszła i teraz czasami "weź zrób".
Jak to jest z grzałką w tych ekspresach, a dokładnie rzecz biorąc z czujnikami temperatury.
Miałem ostatnio jednego który żył własnym życie, czasami kawa zimna, czasami gorąca, czasami działał prawidłowo na kawie, a czasami na innym programie.
Podejrzewałem grzałkę przepływową, ale gdzieś znalazłem informację że czujniki temperatury na grzałce mają mieć rezystancję tak górny jak i dolny po około 65k. No i się wszystko zgadzał. Padło na elektronikę po rozebraniu koszmar gniazda zaschniętych zwęglonych mrówek. Wyczyszczone wszystkie elki posprawdzane, niestety zachowanie ekspresu dalej losowe. Za duży kosz elektroniki i naprawa stop, ekspres poszedł do właścicielki. Dwa tygodnie później dostaję taki sam model, podczas odkamieniania błąd serwis awaria. Okazało się że padł zawór ceramiczny i tak z ciekawości pomierzyłem grzałkę i moim zaskoczeniem było że czujniki temperatury mają po 45k.
Dlatego pytanie jak naprawdę w tych Simensach EQ6 plus s100 (TE651319RW/12) jest z tą grzałką przepływową.
Zrobiłem kilka w życiu ekspresów, ale uszkodzonych w kierunku elektroniki, wieść się trochę rozeszła i teraz czasami "weź zrób".
Jak to jest z grzałką w tych ekspresach, a dokładnie rzecz biorąc z czujnikami temperatury.
Miałem ostatnio jednego który żył własnym życie, czasami kawa zimna, czasami gorąca, czasami działał prawidłowo na kawie, a czasami na innym programie.
Podejrzewałem grzałkę przepływową, ale gdzieś znalazłem informację że czujniki temperatury na grzałce mają mieć rezystancję tak górny jak i dolny po około 65k. No i się wszystko zgadzał. Padło na elektronikę po rozebraniu koszmar gniazda zaschniętych zwęglonych mrówek. Wyczyszczone wszystkie elki posprawdzane, niestety zachowanie ekspresu dalej losowe. Za duży kosz elektroniki i naprawa stop, ekspres poszedł do właścicielki. Dwa tygodnie później dostaję taki sam model, podczas odkamieniania błąd serwis awaria. Okazało się że padł zawór ceramiczny i tak z ciekawości pomierzyłem grzałkę i moim zaskoczeniem było że czujniki temperatury mają po 45k.
Dlatego pytanie jak naprawdę w tych Simensach EQ6 plus s100 (TE651319RW/12) jest z tą grzałką przepływową.