logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Piaggio Xevo 125 2009 – niestabilne napięcie na pompie paliwa, silnik gaśnie

damianwiktorzak91 05 Mar 2026 12:11 153 1
REKLAMA
  • #1 21854953
    damianwiktorzak91
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Mam problem z nieprawidłowo działającą pompą paliwa w Piaggio Xevo 125 2009. Sprawdziłem moduł przed pompą i napięcie wychodzące wynosiło 8 V. Wymieniałem moduł na oryginalny i jest 12 V. Pompa się włącza, skuter uruchamia. Po uruchomieniu napięcie na pompie (wychodzące z modułu) zaczyna skakać od 5 do 12 V, pompa przestaje pracować, silnik gaśnie. Przy drugim i kolejnym przekręceniu kluczyka już nie słychać pompy. Napięcie dochodzące do modułu ma stałą wartość, zbliżoną do wartości mierzonej na akumulatorze.
    AI: Czy sprawdzałeś samą pompę paliwa – jej stan techniczny, pobór prądu lub ewentualnie wymieniałeś ją na inną?
    nie
    AI: Czy sprawdzałeś instalację elektryczną pomiędzy modułem a pompą (przewody, złącza, masy) pod kątem uszkodzeń lub słabych połączeń?
    tak
  • REKLAMA
  • #2 21855015
    kindlar
    Poziom 42  
    Posty: 7850
    Pomógł: 915
    Ocena: 1612
    Możesz jej prąd sprawdzić amperomierzem?
REKLAMA