Jak zmienić kąt nachylenia kamery na podbitce po skosie, czyli równolegle do połaci dachu.
Ze względu na na kąt nachylenia podbitki dachowej mam problem z polem widzenia i odpowiednim wyregulowaniem kamery gdyż maksymalny kąt nachylenia kamery jest już ustawiony. Potrzebuję zamienić kąt nachylenia podłoża i szukam rozwiązania.
Pierwotnie kamery zostały zamontowane tak jak na pierwszym zdjęciu bez puszek. Teraz będę dokładał puszki z tym że samo dołożenie puszki nic nie zmieni gdyż kąt nachylenia będzie taki sam. Szukałem na internecie gotowych rozwiązań ale niema ich zbyt wiele. Ucieszony po znalezieniu pierwszego zamówiłem pierwsze kątowe puszki z hikvision - producenta kamer które zakupiłem ale po dostarczeniu okazało się że są z jednej strony "puste" a po weryfikacji okazało się że są dedykowane do poszczególnych modeli kamer tej firmy.
Zwróciłem do sprzedawcy gdyż nie miałbym z nich pożytku. Następnie znalazłem inną puszkę kątową zamkniętą tej samej firmy. Nie ukrywam że dosyć drogą bo 100zł za sztukę to sporo - plusem na pewno będzie materiał z którego jest wykonana bo jest to aluminium. Nie mniej jednak przy 8szt kamer to już robi kwotę 800zł, a druga sprawa to wynosząc lekcję z poprzedniego zamówienia sprawdziłem i na liście kompatybilności niema tej serii kamer które ja posiadam. Co jak się domyślam nie byłoby dużym problemem gdyż dostosowanie tej puszki sprowadziłoby się do wywiercenia nowych otworów gdyż średnica puszki jest sporo większa od średnicy podstawy montażowej kamery.
Znalazłem inne puszki kątowe - jedna hikvision znowu dedykowana pod konkretne modele kamer oraz druga bardziej uniwersalna tylko raz że jest to z kraju za "wielką kałużą" a dwa niema tam żadnych informacji o wymiarach tylko informacja o kompatybilności z modelami kamer z serii G3, G4, G5, G5, and AI (including all Bullet and Pro variants).
Moje pytania:
1. Czy miał ktoś podobny problem i jak go rozwiązał?
2. Czy wie ktoś o gotowych rozwiązaniach dostępnych na naszym rynku?
3. Czy ma ktoś możliwość wydrukowania takiej puszki?
Ze względu na na kąt nachylenia podbitki dachowej mam problem z polem widzenia i odpowiednim wyregulowaniem kamery gdyż maksymalny kąt nachylenia kamery jest już ustawiony. Potrzebuję zamienić kąt nachylenia podłoża i szukam rozwiązania.
Pierwotnie kamery zostały zamontowane tak jak na pierwszym zdjęciu bez puszek. Teraz będę dokładał puszki z tym że samo dołożenie puszki nic nie zmieni gdyż kąt nachylenia będzie taki sam. Szukałem na internecie gotowych rozwiązań ale niema ich zbyt wiele. Ucieszony po znalezieniu pierwszego zamówiłem pierwsze kątowe puszki z hikvision - producenta kamer które zakupiłem ale po dostarczeniu okazało się że są z jednej strony "puste" a po weryfikacji okazało się że są dedykowane do poszczególnych modeli kamer tej firmy.
Zwróciłem do sprzedawcy gdyż nie miałbym z nich pożytku. Następnie znalazłem inną puszkę kątową zamkniętą tej samej firmy. Nie ukrywam że dosyć drogą bo 100zł za sztukę to sporo - plusem na pewno będzie materiał z którego jest wykonana bo jest to aluminium. Nie mniej jednak przy 8szt kamer to już robi kwotę 800zł, a druga sprawa to wynosząc lekcję z poprzedniego zamówienia sprawdziłem i na liście kompatybilności niema tej serii kamer które ja posiadam. Co jak się domyślam nie byłoby dużym problemem gdyż dostosowanie tej puszki sprowadziłoby się do wywiercenia nowych otworów gdyż średnica puszki jest sporo większa od średnicy podstawy montażowej kamery.
Znalazłem inne puszki kątowe - jedna hikvision znowu dedykowana pod konkretne modele kamer oraz druga bardziej uniwersalna tylko raz że jest to z kraju za "wielką kałużą" a dwa niema tam żadnych informacji o wymiarach tylko informacja o kompatybilności z modelami kamer z serii G3, G4, G5, G5, and AI (including all Bullet and Pro variants).
Moje pytania:
1. Czy miał ktoś podobny problem i jak go rozwiązał?
2. Czy wie ktoś o gotowych rozwiązaniach dostępnych na naszym rynku?
3. Czy ma ktoś możliwość wydrukowania takiej puszki?