Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż kamer Hikvision

10 Wrz 2014 12:15 2874 6
  • Poziom 17  
    Witam,
    Mam pytanie do szanownych kolegów odnośnie pomysłu na montaż tych popularnych w ostatnim czasie małych kamer Hikvision DS-2CD2032-I.
    Przymierzam się do instalacji sporej ilości takich kamer na elewacji budynku (styropian + tynk).
    Czy są jakieś małe, estetyczne puszki w których można ukryć RJ-tkę i schować zapas kabla? Widziałem puszkę DS-1260ZJ, ale jest ona przeznaczona do wyższego modelu kamery.
    Jakie mają koledzy sposoby na montaż tych kamerek?
    Będę wdzięczny za porady.
  • Poziom 10  
    wimm najzwyklejsza puszka elektryczna w styropianie pod kamerą. Oczywiście mniejsza, żeby nie było widać brzegów spod kamery. Niby brzmi źle, ale pomontowalem tak kilka kamer i jest OK.
  • Poziom 17  
    Dzięki za odpowiedź.

Masz na myśli taką puszkę o średnicy mniejszej niż podstawa uchwytu kamery umieszczoną w styropianie?

Montaż kamer Hikvision

Jakie fi tej puszki? Masz może zdjęcie takiej instalacji?

Zastanawiam się nad tematem. Umieszczenie połączeń pod styropianem byłoby dobre, bo nie chciałbym obok tak małej kamery montować na tynku kwadratowej puszki natynkowej.
  • Poziom 14  
    mam podobny problem - nie orientujecie się czy może ta w/w oryginalna puszka hikvision nie pasuje też do kamery DS-2CD2032-I, np. po małych przeróbkach typu nawiercenie otworów pod śruby?

@vulpes_vulpes
    w jaki sposób montujesz te puszki, że zachowane zostaje zabezpieczenie przed wodą?
  • Poziom 17  
    taka puszka podtynkowa ma srednice 60mm , podstawa tej kamery akurat tyle samo . Wystarczy dekielek uszczelnic ...

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

Link Link
  • Pomocny post

Poziom 21  
    temat "przerabiałem"
    niestety do tych modeli nie ma fabrycznych puszek tak jak do ich większych braci

montowałem na tynku aluminiową puszkę firmy scame o rozmiarach 10cmx10cm o profilu 4cm
    puszki otrzymały po dwa otwory odpływowe (skropliny)
    ogólnie to wygodne bo puszkę montowałem wcześniej na dwa dybelki po skosie lub świderki do styropianu i przygotowałem sobie rj-ki, oraz w jednym przypadku rozdzielacze pasywnego poe
    przy osobnym podjeździe przyswoiłem sobie kamerki już przemontowane do dekielków puszek, dekielki montuje się na dwie śróbki z kompletu z gw. metrycznym
    jest możliwość plombowania
    takie puszki dobrze dziurawić wiertłem tzw "choinką"
    aluminium daje spokój od UV, wygląda nieźle, nie mam niestety tutaj fotek
    ta z linku tylko wygląda tak "konusowato" w rzeczywistości model 653.000 jest akurat do tej kamery
    scame - sprzedają niektóre hurtownie w całej pl
    http://www.scame.pl/app/index.php?ID=1817
    ten model to seria alubox , cena około 30zł szt netto
  • Poziom 17  
    Też myślałem o malutkich aluboxach. Dobrze byłoby, aby dekiel puszki wyszedł na równo ze styropianem - puszka wtedy nie wystawałaby z elewacji. Wymagałoby to jednak montażu puszek podczas ocieplania budynku.