Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ogrzewanie postojowe Volvo

25 Dec 2005 17:28 9537 8
  • Level 12  
    Zakupilem samochod Volvo 945 2.4TDi '94 w kotorym zamontowane jest ogrzewanie postojowe, jednak centralka (programator) musial zostac wczesniej wypiety gdyz po nim pozostala tylko wiazka kabli z plaskim wtykiem 8 Pin.
    Nigdzie nie moge znalezc jaki programator pasuje do tego typu ogrzewania, na palniku sa nastepujace symbole Typ 091-D, Cp 246, 4,7KW, sterownik Hella 5HB 003 936 -0812V, VFA 3714 412. Jest to prawdopodobnie fabrycznie montowane ogrzewanie, po zwarciu w kostce dwoch przewodow (zoltego i czerwonego) ogrzewanie zaczyna pracowac. Jesli ktos wie jaki programator pasowal by do tego urzadzenia to prosze o pomoc.
  • Level 20  
    Witam poniżej masz linki do aukcji zegarów które wysterują Ci Twój piec:
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78307022
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78256701
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78869540
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78927400
    Są również dostępne mniejsze zegary trzy czasowe, ale na allegro nie zoczyłem. W serwisach webasto i Eberspaecher są oczywiście dostępne.
    Można zastosować również sterownik bezprzewodowy:
    TP5, Easy start+ od Eberspachera, lub HT100 od webasto - we wszystkich przypadkach zegar nie będzie potrzebny, te radiówki mają już zegar.
    Pozdrawiam
  • Level 12  
    Dzieki za odowiedz, jednak pozostaje jeszcze problem z podlaczeniem tego cuda. U siebie mam wtyk 8pin do ktorego dochodzi 6 przewodow. Podlanczac tego na pale chyba nie ma sensu z uwagi na mozliwosc uszkodzenia, wiec przydal by sie jeszcze jakis schemat lub cos w tym rodzaju. Pozdrawiam.
  • Level 19  
    Najlepszym wyjsciem jest jednak wlaczenie urządzenia za pomocą pilota (powinien miec spory zasieg).

Kiedys kombinowalismy z telefonem komórkowym (karta pre-paid), dzwonilo sie na niego i on to powodowal wlaczenie instalacji. Nadawal sie do tego bodajze ktorys z modeli SAGEMa, ktory mial opcję dodania numeru osoby dzwoniacej (krotko mowiac na inne telefony nie zareagowalby).

Była tez opcja zastosowania nieuzywanego pilota z alarmu, byl to pilot radiowy ktory mial spory zasięg (trzeba bylo oczywiscie wykorzystac takze odbiornik).

Jesli ma sie zapal to mozna cos "stworzyc", kto nie ma na to czasu napewno cos znajdzie w ofercie producenta.
  • Level 12  
    Jasne ze radiowe sterowanie byloby najlepszym rozwiazaniem, jednak poprzez telefon komorkowy uwazam za zbedny luksus:) Jednak nadal pozostaje nierozwiazana podstawowa kwestia, jak to wszystko podlaczyc, czy kazdy programator bedzie pasowal, czy tylko od niektorych modeli, czy kazdy w podobny sposob steruje urzadzeniem? Jaka role spelniaja kolejne piny we wtyczce jezeli do pracy urzadzenia wystarczy zewrzec 2? Bo o tym czy urzadzenie dziala poprawnie, kontrola plomienia itp. to decyduje chyba sam sterownik ktory znajduje sie pod maska a nie programator?
  • Level 20  
    Witam, jest tam na pewno +12V, masa, + 12V po stacyjce, podświetlenie, wy do włączenia ogrzewania, możliwe że wyjście do diagnozy. Ilość tych przewodów jest uzasadniona, niekoniecznie musisz ze wszystkich korzystać. To z czego skorzystasz będzie narzucone rozwiązaniem które przyjmiesz. Ew sposób podłączenia urządzenia na które się zdecydujesz podrzucę po podaniu nr Webasto/Eber.
    Tak, kontrola procesu spalania w piecu odbywa się poprzez kasetę sterującą a nie sam programator, programator włącza i wyłącza wg zadanego programu, oczywiście można włączyć grzanie natychmiastowo.
    Pozdrawiam
  • Level 12  
    Aha, czyli na moj rozum to w zasadzie kazdy programator powinien pasowac gdyz jego rola ogranicza sie tylko do wlaczania urzadzenia w okreslonym czasie. Kwestia jest tylko rozpracowania tzw. kablomanii co gdzie podlaczyc. W takim razie jak mi sie uda jakis dostac odezwe sie z prosba o pomoc w podlaczeniu.
    Aha, i jeszcze jedna wydaje mi sie dosc wazna kwestia.
    Programator orpocz wlaczania urzadzenia ma za zadanie utrzymanie okreslonej temperatury, do tego oczywiscie musi otrzymywac odpowiedni sygnal z czujnika. Czy wyposazone sa one w czujnik wewnetrzny, czy moze kozystaja z czujnika klimatyzacji?
  • Level 1  
    Witam, mam takie pytanie: w jaki sposób lub gdzie mogę uruchomić vebasto w samochodzie volvo XC70 i S60 serwis jest bardzo drogi a wiem że istnieją sposoby aby go pominąć Dziękuję za odpowiedz Pozdrawiam wszystkich Jerzy
  • Level 12  
    Podłączę się do tego postu.Otóż kolega w swoim S60 wymienił zepsute webasto na używane ale sprawne.Jednak po złożeniu wszystkiego nie może go uruchomić.Czy po wymianie tego urządzenia trzeba je gdzieś aktywować(wskazać komputerowi)?:|