logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Amica AD2C83KISTVAD błąd E50 – suszarka działa bez bocznej obudowy, po złożeniu nie.Błąd E50.

rommari 23 Mar 2026 18:02 255 11
REKLAMA
  • #1 21868824
    rommari
    Poziom 12  
    Posty: 183
    Ocena: 6
    Amica AD2C83KISTVAD suszarka wywala błąd E50. Z tego co wyczytałem, jest to problem z silnikiem. Ten model ma dostępne dwa rodzaje silnika, u mnie jest ten z linku Link . Po rozebraniu i wyczyszczeniu w środku suszarki, pozostawiłem bok zdjęty od strony silnika, to suszarka działa bez problemu. Po założeniu wszystkiego wywala błąd? Jest tam w obudowie jakiś czujnik temperatury? Czy sterowanie od silnika szwankuje?
  • REKLAMA
  • #2 21868955
    mrice
    Moderator AGD
    Posty: 13862
    Pomógł: 2202
    Ocena: 6903
    Nie ma żadnych czujników, to prosty chiński sprzęt. Raczej kwestia przypadku.
  • #3 21869131
    rommari
    Poziom 12  
    Posty: 183
    Ocena: 6
    Ale coś się przegrzewa. Jak wywali błąd, to od razu nie można jej uruchomić. Objawy są takie, jakby nie mógł ruszyć bęben. Ręką, jak go obracam, to idzie lekko. Jak zostawię drzwiczki otwarte na 5 min, to bez problemu można ją uruchomić i działa. Jak była zdjęta boczna pokrywa od strony silnika, to suszarka działała bez problemu.
  • REKLAMA
  • #4 21869398
    mrice
    Moderator AGD
    Posty: 13862
    Pomógł: 2202
    Ocena: 6903
    Przypuszczalnie w silniku jest upcnięty moduł alownika. Może się przegrzewa i rozłącza, ale jesli tak sie dzieje to i przy pracy bez boku za chwile padnie. Silnik to typowo chiński twór. Osobiście jeszcz go w ręce nie miałem, więc nie zagwarantuje tego w 100%
  • #5 21869897
    rommari
    Poziom 12  
    Posty: 183
    Ocena: 6
    To pewnie muszę wymontować silnik i zobaczyć, co się dzieje z falownikiem od silnika.
  • REKLAMA
  • #7 21884654
    rommari
    Poziom 12  
    Posty: 183
    Ocena: 6
    A taki błąd mogą powodować rolki podtrzymujące bęben? Mówię o dwóch, co są z przodu bębna, są one trochę zużyte (z 2 mm mają wgłębienia). Z tego widzę, że bęben ma bicie i podczas pracy sprężyna napinająca pasek z rolką od silnika cały czas pracuje (góra-dół). Czy to może powodować, że silnik musi korygować moc przez to, że pasek raz jest napięty, a raz luźniejszy? I dlatego są wahania prądu tak duże, że sterownik uznaje to za stan awaryjny i wyrzuca błąd E50?
  • #8 21884656
    mrice
    Moderator AGD
    Posty: 13862
    Pomógł: 2202
    Ocena: 6903
    rommari napisał:
    A taki błąd mogą powodować rolki podtrzymujące bęben?

    Nie powinny.
  • #9 21884677
    rommari
    Poziom 12  
    Posty: 183
    Ocena: 6
    To 3 lata i silnik pada?(jego sterowanie)
  • REKLAMA
  • #10 21884687
    mrice
    Moderator AGD
    Posty: 13862
    Pomógł: 2202
    Ocena: 6903
    rommari napisał:
    To 3 lata i silnik pada?

    Dla czego nie ? Toć to chińskie g... najniższych lotów jakościowych. I nie bierz tego osobiście.
  • #11 21884784
    rommari
    Poziom 12  
    Posty: 183
    Ocena: 6
    To tylko ze starej dobrej marki została tylko nazwa? A szkoda, bo kiedyś był to dobry polski sprzęt.
  • #12 21884965
    mrice
    Moderator AGD
    Posty: 13862
    Pomógł: 2202
    Ocena: 6903
    rommari napisał:
    o tylko ze starej dobrej marki została tylko nazwa?

    Rzekł bym ze starej marki, bo czy Amica była dobra, to można by długo dyskutować, ale tak, Amica nie produkuje już pralek, zmywarek lodówek czy suszarek. Biorą to od marki Midea i jest to produkt brandowany.

Podsumowanie tematu

✨ Suszarka Amica AD2C83KISTVAD zgłasza błąd E50, podejrzewany jako usterka silnika lub jego sterowania/falownika. Urządzenie działa poprawnie przy zdjętej bocznej obudowie od strony silnika, a po złożeniu ponownie wyrzuca błąd; po odczekaniu z otwartymi drzwiczkami można je uruchomić, co sugeruje przegrzewanie lub problem pod obciążeniem. Sprawdzano też wpływ zużytych rolek podtrzymujących bęben i bicia bębna, ale uznano, że nie powinny one powodować tego błędu. Wskazano, że naprawa może być trudna z powodu zintegrowanej elektroniki silnika, a w razie potrzeby dostępny jest nowy silnik na zamówienie.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA