logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

De Dietrich 1203 V – kod AL :-0 na FM 50, piec nie odpala, reset wymagany

pawelmodrakowski1 24 Mar 2026 06:42 144 2
REKLAMA
  • #1 21869118
    pawelmodrakowski1
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Dzień dobry. Mam piec olejowy De Dietrich 1203 V. Na wyświetlaczu FM 50 jest komunikat AL :-0. Co to za kod? Piec czasami nie odpala i trzeba go resetować. Filtry czyste.
    AI: Czy oprócz komunikatu AL :-0 pojawiają się jeszcze jakieś inne objawy, np. nietypowe dźwięki, migające diody, zapach spalenizny lub inne sygnały?
    Nie
    AI: Jak często występuje problem z odpaleniem pieca i czy zauważył Pan/Pani, w jakich okolicznościach się to dzieje (np. po dłuższej przerwie, przy określonej temperaturze, po kilku cyklach pracy)?
    Piec nie odpala po kilku cyklach pracy.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 21869169
    JuniorS
    Poziom 25  
    Posty: 464
    Pomógł: 89
    Ocena: 140
    Sterownik Easymatic FM 50 więc AL:-0 nie jest kodem błędu które są gdziekolwiek podane... Typowe kody usterek zaczynają się od E lub H. W tym przypadku oznaczenie błędu dotyczy palnika a dokładnie jego zablokowanie. AL - oznacza ALARM a 0 to informacja o rozwarciu styków na wejściu palnika... Skoro musisz resetować a filtry są czyste to problemu szukaj w procesie przygotowania mieszanki albo zapłonu. Sam błąd na sterowniku pokojowym to tylko info o tym co się wydarzyło bezpośrednio na palniku.

    Spróbuj fotokomórkę tudzież fotoopornika. Jeśli jest zabrudzony sadzą to fotokopórka może nie widzieć płomienia więc sterownik odetnie paliwo... Ostrożnie wyciągnij wytrzyj a jeśli się wypaliła to wymień. Możesz też sprawdzić elektrody zapłonowe... Dysze olejową, podgrzewacz oleju (wbudowany w trzon dyszy) możliwe że masz nieszczelność w układzie ssącym i też będzie problem przy starcie.

    Podpowiem że zamiast oglądać FM50 patrz bezpośrednio na automat palnika pod kotłem. Powinien być tam czerwony przycisk. Nadus potrzymaj z 5 sekund jeśli zacznie migać - licz ile razy. 2x to brak płomienia 4x to obce światło... itd itp

    A jeśli masz średnie pojęcie to może bezpieczniej będzie wezwać serwisanta ?
  • #3 21869277
    pawelmodrakowski1
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Dziękuję. Stawiam na dyszę, pewnie jest zabrudzona. Możliwa też pompa paliwowa. Foto wyczyszczone
REKLAMA