Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

muszę zakupić TV i Satelitę...

moshica 26 Dec 2005 13:23 1221 5
 • #1
  moshica
  Level 12  
  Witam  To mój pierwszy tutaj post na grupie dotyczącej TV SAT. Jest to moja pięta achillesowa w zakresie elektroniki i dlatego zapytam u nas na forum, abyście mi pomogli w wyborze sprzętu.
  Niebawem przeprowadzam się do domu jednorodzinnego i muszę zakupić TV i Satelitę, tylko nie wiem co jest dobre w tej materii:D
  Chcę mieć programy polskie oraz z satelitarnych to co ma w ofercie TV UPC kablowa z której do tej pory korzystam. Chodzi mi głownie o programy takie jak Discovery wszystkie odmiany, Travel, National Geographic, etc. Nakreśliłem Wam jakie potrzebuję, teraz kwestia sprzętu.
  Wiem że potrzebuję talerz i dekoder. Rozumiem że pozycjoner nie będzie mi potrzebny bo będzie 1 konwerter na czaszy więc sygnał pójdzie z 1 satelity, mam nadzieję że dobrze myślę :|
  Teraz w kwestii tego sprzętu, jaki model dekodera oraz talerza wybrać aby stosunek jakość /cena był optymalny. W tym sprzęcie nie oczekuję cudów, ma dobrze odbierać na nowym panoramicznym TV i tyle.
  Kolega ma jakiś dekoder (nie pamietam nazwy firmy i modelu), ale sobie odblokował go jakoś i nie musi żadnych kart juz kupować, bo sygnał ma na bieżąco. Wiem że to nie legalne, ale jak czytam forum to chyba właśnie o tym piszecie, czyli jako korzystać bez abonamentu.:idea:
  Więc idąc tym tropem, jak do tego podejść, zakładam że kupuję raz kartę do dekodera, potem go jakoś odblokowuje i mam sygnał na stałe. Mam nadzieje że nikt mnie tutaj nie zbeszta, jak napisałem wyżej tematyka TV SAT jest mi obca. Proszę o wyrozumiałość i pomoc, ewentualnie odesłanie do źródeł traktujących te podstawy wiedzy o które pytam.

  Pozdrawiam
  Moshica
 • #3
  moshica
  Level 12  
  No tak to chyba źle trafiłem, przepraszam. Chyba muszę kolegę prosić o pomoc.

  Pozdrawiam
  Moshica

  Dodano po 4 [godziny] 44 [minuty]:

  To w taki razie ponawiam pytanie, tym razem bez łamania punktu 1 i 4. Który sprzęt jest wart uwagi oraz ma dobry stosunek jakości do ceny ?

  Pozdrawiam
  Moshica
 • #4
  pajo21
  Level 35  
  ferguson 6018 jest godny polecenia,można do niego kupić karte c+ i nie płacić cyfrze za wypożyczenie dekodera i poczytaj sobie www.forum.dvhk.pl
 • #5
  bogdan5
  Level 17  
  polecam fergusona 7018 ma już wbudowany czytnik kart i miejsce na moduły dostępu jeśli nastawisz sie na polsat to musisz kupić lub wynająć ich dekoder bo one sa sparowane z konkretną kartą
 • #6
  tygryseczek202
  Level 11  
  ja rowniez polecam fergusona 7018 a jezeli wyglad ci nie pasuje to jest model7318. obydwa modele maja to samo lecz roznia sie obudowa. nizej sa jego cechy i parametry:
  Cyfrowy odbiornik satelitarny z dwiema kieszeniami na moduły dostępu warunkowego i wbudowanym czytnikiem kart (np. CYFRA+)

  polska grafika ekranowa
  4000 kanałów (3000 TV i 1000 radiowych)
  możliwosc tworzenia własnych list programów ulubionych
  DiSEqC 1.0 - współpraca z 4 konwerterami
  współpraca z obrotnicą DiSEqC 1.2
  współpraca z obrotnicą DiSEqC 1.3 USALS
  wbudowana obsługa telegazety
  obsługa napisów ekranowych
  2 x SCART + Cinch Audio i Video
  modulator
  Digital Audio Output
  możliwość programowania przez złącze RS232[color=green]
  [/color]