Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Semctool Manual

26 Gru 2005 17:05 1940 11
  • Poziom 18  
    Witam, nie bardzo wiem co wgrac do telefonu, mam angielskie menu w K500i i w tym celu chcialbym sie dowiedziec cos wiecej. Interesuja mnie dwie zakladki. "Flash Old", "Flash New ARM".

W zakladce "Flash Old" jest
    1) Flash AVR CPU, Flash ARM CPU, Write GDFS file, ....... za co one odpowiadaja?

W zakladce "Flash New ARM" jest
    2)Flash file MENU, Flash file FS, Flash file SFA, ....... za co one odpowiadają?

Z tego co udalo mi sie znaleźć wnioskuje ze aby zmienić jezyk wystarczy wgrac odpowiedni pliki AVR. (Flash AVR CPU)
  • Poziom 18  
    to widzialem, ale tam nie usyskam informacji na temat o ktory pytalem. Glownie interesuje mnie "Czy aby zmienić jezyk wystarczy wgrac odpowiedni pliki AVR. (Flash AVR CPU)?"
  • Pomocny post
    Spec od GSM
    do k500i nie wgrywasz przez Flash AVR tylko przez zakladke Flash ARM. Zakladka Flash AVR w Semctool'u jest do flashy serii Txx, Txxx (np. T230, T68i, T630...)
    W zaleznosci od wersji CID ladujesz plik MAIN, FS, zaznaczasz Complete phone after flash... Poczytaj w temacie "SonyEricsson - simlock itp."
  • Poziom 18  
    a do T630 ? bo taki tez posiadam i musze wgrac polaka, a zakladka Flash New ARM jest niedostepna, a wyczytalem rowzniez ze przy wgrywaniu ARM CPU programik sie wiesza. W taki mrazie abym mial polski jezyk w telefonach serii Txx wystarczy wgrywac odpowiednie AVR CPU?
  • Pomocny post
    Spec od GSM
    w przypadku T630 sprawdz wersje w telefonie, jesli masz np. r6c005 to wystarczy wgrac plik Flash AVR CPU tez w wersji r6c005 EMEA1, jesli masz inna flashe na kompia a inna wersje w telefonie to trzeba wgrac taki sam plik flasha i modemu... Uwazaj z wersja r7a011 - nie zanizaj na r6c005...
  • Poziom 18  
    poasiadam wersje R7A011, czyli moge bez problemu wgrac AVR CPU w tej samej wersji bedzie ok?
  • Pomocny post
    Spec od GSM
    BoooZer napisał:
    a do T630 ? bo taki tez posiadam i musze wgrac polaka, a zakladka Flash New ARM jest niedostepna, a wyczytalem rowzniez ze przy wgrywaniu ARM CPU programik sie wiesza. W taki mrazie abym mial polski jezyk w telefonach serii Txx wystarczy wgrywac odpowiednie AVR CPU?

Jesli flashe avr (czyl iz rozszerzeniem *.sbn) zgadzaja sie z wersja w telefonie to tak, jesli sie nie zgadzaja to trzeba wgrywac flasha avr i modem arm (rozszerzenie *.arm) w takiej samej wersji, czyli jesli flash jest r6c005 to i modem ma byc r6c005... Nie wspominam tu juz o zabezpieczeniu RSA bo o tym tez bylo...
    Nie wiem jak sobie radzi semctool z seria Txxx, uzywam twistera, do nowych SE oryginal semctoola.

Dodano po 2 [minuty]:

BoooZer napisał:
    poasiadam wersje R7A011, czyli moge bez problemu wgrac AVR CPU w tej samej wersji bedzie ok?

Nie wiem (pisalem wyzej) jak semctool omija RSA, wiec niech sie ktos wypowie, kto uzywa semctool'a do serii Txxx...
  • Poziom 19  
    W T630 sluchaj co mowi Pawel, po wgraniu R7A011 avr prawie na pewno trup, choc moze to ja mialem pecha :), semctoolem nie zanizysz na r6c005 bo nie wgrasz nim arm. Ja zanizalem poczciwym terminatorem, ale trafilo zasieg wiec przezornie wczesniej warto wrzucic gdfs radio fix (bylo o tym)
    PS. W t630 program sam zalatwia rsa

@Booozer ja mialem 4 odpowiednie avr i po kazdym trumna :),
    ale to nie musi byc regula :)
  • Poziom 18  
    ale ja nic nie pisalem o zanizaniu wersji, znalazlem odpowiedni AVR.
  • Spec od GSM
    w DIV byla opcja Check RSA, po tym telefon byl niezywy, ale wgranie avr i arm stawialo go na nogi, "normalna" procedura.. Podobnie jak w twisterze... Nie wiem jak jest z semctoolem i RSA, choc autor DIV'a jak i Semctool'a jest ten sam...

Dodano po 5 [minuty]:

Cytat:
    PS. W t630 program sam zalatwia rsa

No to wyjasnione... Decyzja nalezy do Ciebie...