logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

2.0 EcoBlue - jak ustawić koła zębate i koło pompy CR po awarii kasatorów

kubas10 07 Maj 2026 20:43 255 5
REKLAMA
  • #1 21898619
    kubas10
    Poziom 25  
    Posty: 2815
    Pomógł: 42
    Ocena: 1545
    Jak w 2.0 ecoblue ustawić koła zębate a szczególnie chodzi mi o kolo pompy wysokiego ciśnienia. Uszkodziły się te kasatory luzów między kołami.
    2.0 EcoBlue - jak ustawić koła zębate i koło pompy CR po awarii kasatorów 2.0 EcoBlue - jak ustawić koła zębate i koło pompy CR po awarii kasatorów 2.0 EcoBlue - jak ustawić koła zębate i koło pompy CR po awarii kasatorów 2.0 EcoBlue - jak ustawić koła zębate i koło pompy CR po awarii kasatorów 2.0 EcoBlue - jak ustawić koła zębate i koło pompy CR po awarii kasatorów 2.0 EcoBlue - jak ustawić koła zębate i koło pompy CR po awarii kasatorów

    Dodano po 3 [minuty]:

    I jeszcze jedno pytanie, nowe idzie koło pompy wysokiego ciśnienia i to koło pośrednie do napędu paska, one obydwa nowe są zablokowane kołkami. Kiedy się je usuwa ?
    2.0 EcoBlue - jak ustawić koła zębate i koło pompy CR po awarii kasatorów
  • REKLAMA
  • #2 21899057
    kubas10
    Poziom 25  
    Posty: 2815
    Pomógł: 42
    Ocena: 1545
    Jak mam zgrany rozrząd to ile muszę obrócić wał korbowy w prawo żeby włożyć koło napędowe pompy wysokiego ciśnienia? Bo jak będzie źle to silnik nie odpala.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #3 21899454
    andexp
    Poziom 24  
    Posty: 558
    Pomógł: 57
    Ocena: 276
    2 i 1/4 obrotu.
  • REKLAMA
  • #4 21899460
    kubas10
    Poziom 25  
    Posty: 2815
    Pomógł: 42
    Ocena: 1545
    A mogę odblokować kółek tego koła pośredniego bo inaczej nie mogę obrócić wałem
    2.0 EcoBlue - jak ustawić koła zębate i koło pompy CR po awarii kasatorów
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #5 21899711
    carrot
    Moderator Samochody
    Posty: 8442
    Pomógł: 1311
    Ocena: 3577
    Możesz odblokować, koło zębate jest już zazębione z kółkiem na wale korbowym i się nie przestawi. 2 i 1/4 obrotu wałem korbowym i powinieneś mieć znak na kole na godz 3 naprzeciw osi pompy wysokiego ciśnienia
  • #6 21899713
    kubas10
    Poziom 25  
    Posty: 2815
    Pomógł: 42
    Ocena: 1545
    Tak się wszystko zgadza i potem się odblokowuje koło pompy paliwa. Dziękuję.
REKLAMA