Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony kv-m2521k strzelający bezpiecznik

remikson 27 Gru 2005 00:56 1482 7
  • #1 27 Gru 2005 00:56
    remikson
    Poziom 15  

Sony Trinitron model KV-M2521K
    Telewizor był zimny (przywieziony z transportu) i dziadek włączył go natychmiast do prądu.Od tamtej pory podczas uruhomienia TV strzela bezpiecznik,Kiedyś pamiętam ten Tv miał podobny problem .Facet wstawił chyba dwie diody w okolice scalaka "siemens sda 20560 a008"
    Co radzicie sprawdzić w pierwszej kolejności.Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale juz kiedys pomogliscie mi naprawic elemisa więc podjęłem się wyzwania.Za okazaną pomoc dziękuję

• #2 27 Gru 2005 01:58
    Newelco
    Poziom 20  

remikson napisał:
    podczas uruhomienia TV strzela bezpiecznik,Kiedyś pamiętam ten Tv miał podobny problem .Facet wstawił chyba dwie diody w okolice scalaka "siemens sda 20560 a008"

Co ma piernik do wiatraka?

Wyląda na zwarcie zasilania,sprawdź układ rozmagnesowania kineskopu,najlepiej wylutuj pozystor,może dostał szmergla.Jeśli nie to mostek graetz'a.

• #3 27 Gru 2005 02:36
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

No i pozostałe układy/detale będące bezpośrednio pod napięciem zasilania, po prostu omomierz do ręki i szukaj, inaczej się nie da :D a naprawdę nie jest tam aż tak wiele elementów mające wpływa na 'wywalanie' bezpiecznika.

• #4 27 Gru 2005 15:10
    creepingdeath
    Poziom 24  

Na początek zobacz czy mostekj Gretza nie ma zwarcia.
    pozdrawiam

• #5 15 Sty 2006 01:15
    remikson
    Poziom 15  

Nie mogę poszukać schematu tego TV -udało mi się znalezć od modelu kv-m2521u.Czy to jest ten sam schemat?
    Jak wygląda ten mostek greatza?-przepraszam za lamerskie pytanie
    Za jakiś czas pojadę znowu do dziadków reperować albo dobić TV

• #6 15 Sty 2006 01:38
    creepingdeath
    Poziom 24  

Rzuć ten schemat narazie. Pewnie i tak Ci się nie przyda.
    "Jak wygląda mostek"??????????????
    O kurcze mamy problem.........
    ok. Zaraz po zasilaniu będziesz miał 4 diody przylutowany jedna przy drugiej (diody prostownicze nie świecące LED :P ) mam nadzieję że wiesz jak dioda wygląda??? A jeżeli mostek scalony to może mieć różny kształt ale napeno bedzie miał 4 nóżki...
    Weź omomierz i zobacz czy nie ma zwarcia!!! za mostkiem lub zobacz na początek każdą diodę osobno czy nie ma na niej zwarcia.
    Pozdro

• #8 17 Lut 2006 14:42
    remikson
    Poziom 15  

W odpowiedzi na meila od elektroda.pl :
    Ten temat nie jest zakończony.Z przyczyn wyższych nie mogłem jeszcze sprawdzić tego uszkodzenia.Kiedy już to zrobię to na pewno dam znać.
    pozdr

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME