logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

RTX 5080 ASTRAL vs RX 9070 XT - czy warto dopłacić do większej wydajności?

Tomek_Krecik 27 Cze 2026 08:24 108 5
REKLAMA
  • #1 21928514
    Tomek_Krecik
    Poziom 29  
    Posty: 1586
    Pomógł: 117
    Ocena: 228
    Czy warto na chwilę obecną inwestować w RTX 5080 ASTRAL
    Zależy mi na wydajności większej niż 9070XT
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 21928545
    qrek1
    Poziom 38  
    Posty: 3250
    Pomógł: 483
    Ocena: 602
    Oczywiście że nie warto. Chyba że pieniądze nie są dla ciebie jakoś istotne i zależy ci bardzo na lepszej wydajności w ray tracingu
  • REKLAMA
  • #3 21928546
    Tomek_Krecik
    Poziom 29  
    Posty: 1586
    Pomógł: 117
    Ocena: 228
    qrek1 napisał:
    Oczywiście że nie warto. Chyba że pieniądze nie są dla ciebie jakoś istotne i zależy ci bardzo na lepszej wydajności w ray tracingu


    Właśnie Radeona mam, a tego 5080 o mało w nocy nie kupiłem.

    To dziękuję bardzo za pomoc.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 21928662
    turkuc11
    Spec od komputerów
    Posty: 7984
    Pomógł: 1754
    Ocena: 1905
    5080 jest 20% szybszy niż 9070 XT. Czy warto tyle dopłacać do 20% wydajności? Sam zdecyduj.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #5 21928666
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45622
    Pomógł: 4974
    Ocena: 3535
    20-25% to jest w rastrze.

    Z RT/PT masz ponad 50%, szczególnie w 4K.

    Czy warto to przejrzyj testy i zdecyduj, bo w różnych grach jest różnie. Nowych generacji kart czy to od NVidii, czy AMD i tak nie będzie przez najbliższe 2 lata.

    Więc przez ten okres nic szybszego nie kupisz - chyba, że wydasz ~16-17k zł. na RTX5090 xD
  • #6 21928671
    Tomek_Krecik
    Poziom 29  
    Posty: 1586
    Pomógł: 117
    Ocena: 228
    Kasek21 napisał:
    20-25% to jest w rastrze.

    Z RT/PT masz ponad 50%, szczególnie w 4K.

    Czy warto to przejrzyj testy i zdecyduj, bo w różnych grach jest różnie. Nowych generacji kart czy to od NVidii, czy AMD i tak nie będzie przez najbliższe 2 lata.

    Więc przez ten okres nic szybszego nie kupisz - chyba, że wydasz ~16-17k zł. na RTX5090 xD


    Nie jestem aż taki bogaty :)
REKLAMA