Wchodzę w finalną fazę wyboru paneli fotowoltanicznych (800W - bez zezwolenia) na balkonie i potrzebuję porady.
Chcę początkowo zamontować 2 panele (650 i 450W), a potem ewentualnie dołożyć trzeci panel ok. 500W od strony zachodniej.
I tu pytanie -- jako że będę miał Hoymiles lub EcoStream 800W, to będę miał 2 gniazda do podłączenia paneli.
Chcę to zrobić tak:
a) gniazdo 1 (limit 600W) -- główny panel 650W (na południe)
b) gniazdo 2 (limit 600W) -- panel 450W (wschód) i ewentualnie drugi panel zachodni ok. 500W
I odnośnie b) potrzebuję porady - jak widać z załączonego rysunku panel wschodni (450) i zachodni (ok. 500W) nigdy nie będą w pełnym słońcu równocześnie. Dodatkowo jest między nimi drzewo.
Czego dopilnować, aby te 2 panele można było podłączyć do jednego gniazda? Wstępnie wybrałem panele Ja Solar.
Chcę początkowo zamontować 2 panele (650 i 450W), a potem ewentualnie dołożyć trzeci panel ok. 500W od strony zachodniej.
I tu pytanie -- jako że będę miał Hoymiles lub EcoStream 800W, to będę miał 2 gniazda do podłączenia paneli.
Chcę to zrobić tak:
a) gniazdo 1 (limit 600W) -- główny panel 650W (na południe)
b) gniazdo 2 (limit 600W) -- panel 450W (wschód) i ewentualnie drugi panel zachodni ok. 500W
I odnośnie b) potrzebuję porady - jak widać z załączonego rysunku panel wschodni (450) i zachodni (ok. 500W) nigdy nie będą w pełnym słońcu równocześnie. Dodatkowo jest między nimi drzewo.
Czego dopilnować, aby te 2 panele można było podłączyć do jednego gniazda? Wstępnie wybrałem panele Ja Solar.