Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW 525i E34 1994 funkcja komfort

28 Gru 2005 20:49 6124 17
  • Poziom 10  
    witam
    może jest ktoś zorientowany czy istnieje możliwość wyposażenia mojej Bety w funkcje domykania drzi i szyberdachu posiadam jedynie centralny zamek z kluczyka ale przymierzam się do instalacji centralki na pilota ii nawet wiem jak to zrobić:)tylko jeszcze to domykanie może mi ktoś coś doradzi z góry dziękuję
    pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 26  
    masz na myśli domykanie szyb nie drzwi i szyberdachu po zamknięciu auta?
    na początek odpowiedz czy masz elektryczne szyby w drzwiach i sprawdź czy przy zamykaniu zamka kluczykiem jak przytrzymasz kluczyk lub szybko spróbujesz jeszcze raz zamknąć drzwi czy zamykaja ci się szyby lub szyberdach?? jeśli tak to masz komfort!!! jeśli nie to musisz założyć dodatkowy moduł do domykania szyb i szyberdachu!! jeśli chcesz zamykać tylko przednie szyby to wystarczy modół do domykania 2 szyb ale możesz kupić taki na 4 szyby i podłączyć 2 przednie szyby i szyberdach zamiast kolejnej szyby...
    jeśli zamontujesz alarm to mozesz podłączyć go do modułu domykania szyb i jak zamkniesz auto pilotem to zamkną się szyby!!!

mam BMW E-36 i załozyłem sobie elektryczne szyby gdyż oryginalnie ich nie miałem a do tego zamontowałem moduł domykania 2 szyb i teraz po zamknięciu auta pilotem od razu zamykaja mi się szyby!!!
  • Poziom 10  
    owszem mam na myśli domykanie szyb i szyberdachu
    wszystkie szyby są elektryczne i szyberdach też, przymieżam sie do centralnego z pilota ale komfort tez mnie interesuje wiec dobrze byłoby wszytko razem założyć z centralnym juz doszedłem ale kompletnie nie wiem jak zabrać sie za komfort co trzeba kupic gdzie tego szukac itd. proszę o kolejne instrukcje pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 26  
    cześć !
    najpierw sprawdź czy jak zamykasz drzwi kluczykiem i jak go przytrzymasz dłużej w pozycji zamknij czy zamkną ci się szyby!!!!! jak masz elektrykę to mozesz mieć domykanie szyb kluczykiem!!!!
    jeśli nie masz to załóż alarm z funkcją komfort np :sprawdzona SUPER FORTECA i moduł domykania szyb
    a jeśli zamykają ci się szyby po przytrzymaniu kluczyka w zamku w pozycji zamknij to wystarczy sam alarm z funkcją komfort i wtedy ustawiasz w alarmie impuls zamykania zamka na 35sekund i powinno chodzić jeśli nie to czasem trzeba założyć dodatkowy przekaźniczek
  • Poziom 10  
    na pewno nie mam funkcji komfort bo próbowałem trzymać kluczyk i zamknąć dwa razy ale nic
    kupię taką centralkę dodomykanie tylko gdzie sie wpiąć nią czy może pod siedzeniem do skrzynki RM??
  • Poziom 26  
    montujesz alarm według instrukcji!!! a moduł domykania też ma swoja instrukcję i jest prosty w montażu...
    nie wiem jak masz rozwiązane domykanie szyb ale najprościej jest podłączyć się pod dwa przewody podające zasilanie do silnika siłownika szyby!! ale często można te przewody znaleźć przy przełącznikach zamykania i otwierania szyby. i tak z każdą szybą i szyberdachem!!! dodatkowo podłącza się plus ,masę i przewód sygnałowy od impulsu zamykania drzwi jak też przewód pod zasilanie po stacyjce który będzie też do alarmu, zapobiega on domykaniu szyb na włączonym silniku!!!
  • Poziom 2  
    witam !
    Postanowilem podpiac sie pod temat odnosnie funkcji komfort w autoalarmie PRESTO-BP2, funkcja jest sterowana jednym kablem(kolor fioletowy) masą ,którą moge przeprogramowac do sygnałowego sterowania swiatłami awaryjnymi- skupmy sie na funkci komfort :)
    posiadam samochód marki mazda mx3 i moje pytanie to do czego podłaczyc i czy potrzebuje jeszcze cos aby ta funkcja autoalarmu działała za wszelkie info dziekuje :)
  • Poziom 25  
    Witam,
    Ja posiadam funkcje komfort w swojej E36 - czy ktos moglby mnie poinstruowac jak w takim przypadku zrobic sobie domykanie szyb? jesli przytrzymam kluczyk dluzej to szyby mi sie zamykaja - wiec pytanie do Was koledzy - jak i gdzie sie wpiac zeby to dzialalo automatycznie? gdzie szukac modulu i co dalej? dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    masz alarm? jeśli tak to jaki ? sprawdź czy nie ma w ustawieniach alarmu możliwości zmiany czasu impulsu zamykania z 1/3 sekund na 30 sekund jeśli jest to zmień ustawienie na 30 sekund i szyby przy zamknięciu powinny się zamknąć...
  • Poziom 25  
    Wlasnie przed chwila sprawdzilem jedna rzecz w moim samochodzie. Mam alarm, ale chyba jakis no-name - narazie nie wiem jaki to jest bo musze sie do niego dokopac.
    Ale... no wlasnie jest jedno ale - moj samochod posiada funcje komfort bo jesli zamkne go z kluczyka i przytrzymam dluze kluczyk to szyby sie ladnie zamykaja - szyberdach nie,ale coz - trudno, ale... czytalem cos o ryglowaniu zamka - tak na moj rozum chodzi o to ze jak sie zamknie centralny to nie mozna pozniej otworzyc samochodu np ciagnac za klamke lub za te dzyndzle wystajace w drzwiach - chyba dobrze rozumiem pojecie ryglowania?? wiec jesli zamkne z kluczyka z uchylona szyba to moge sobie ciagnac za klamki i auta nie otworze - natomiast jak zamkne z pilota zdalnego sterowania to moge sobie normalnie od wewnatrz pociagnac za klamke i auto otwarte - owszem wlacza sie alarm ale moge sobie wejsc bez problemu do samochodu. co jest nie tak? ktos zle podpial alarm do centralnego zamka? moze ktos by mi najpierw wyjasnil gdzie jest pies pogrzebany jesli chodzi o ta kwestie - wydaje mi sie ze ryglowanie zamkow tez jest w pewnym sensie zabezpieczeniem przed nieupowaznionym wtargnieciem do pojazdu - np po zbiciu szyby... chyba impuls z alarmu do centralnego jet podlaczony w zlym miejscu - jak zrobic zeby po zamknieciu z pilota funkcja zabezpieczenia przed otwarciem ze srodka tez dzialala? Dodam jeszcze ze moj samochod to BMW E36 TDS z 1995 roku.
  • Poziom 26  
    aby funkcja ryglowania działała musisz sygnał do zamykania podać przez diodę w kierunku centralki oryginalnej a zaraz za diodą musi być druga dioda od tej lini w kierunku do przewodu otwierania tak aby impuls zamykania poszedł jednocześnie na zamykanie i otwieranie i wtedy zamek zostaje zaryglowany.... ktoś podłączył tylko zamknięcie zamka bez ryglowania....
  • Poziom 25  
    a czy mozesz mi wytlumaczyc jak to dziala podczas zamykania kluczkiem - tez sa diody i inne takie? przekrecam kluczyk w zamku drzwi i tez sa podawane dwa impulsy? wiec musza byc juz diody i inne prawda?
  • Poziom 26  
    wyżej w załączniku masz opis i rysunek
  • Poziom 25  
    ok - ale ten opis dotyczy przerobki - a mnie interesuje sama istota dzialania zamykania z kluczyka - jesli jest taka sama to owe diody juz musza byc wbudowane w instalacje? czy zamykajac kluczykiem tez podaje sie rownoczesnie impuls n zamykanie i otwieranie? a moze.. wiem ze to pytanie nie powinno tu byc ale moze dysponuje schematem do bmw 1.8 tds z 1995 roku? moze tam znajde odpowiedz?
  • Poziom 26  
    kluczyk w zamku podaje drugi impuls a alarm tego ci nie poda chyba że masz taki alarm bo też są takie opcje. Jednak przy twoim alarmie ta przeróbka daje ten sam efekt.... wyślij mi fotki pilotów i centralki to może będe wiedział jaki masz alarm...
    a schemat nic ci nie da bo wszystkim steruje moduł centralnego zamka i elektrycznych szyb bo to w BMW jest razem....
  • Poziom 25  
    ok - jutro potaram sie odnalesc centralke i zrobic zdjecie a co do kluczyka to tez zrobie foto i wysle...
    A co do schematu - mysle ze warto by bylo miec w swojej bazie schemat do mojego modelu - mimo tego ze nic w nim nie wyczytam jesli chodzi o ta sprawe to moze na przyszlosc bedzie mi przydatny - jesli jestes w stanie mi podac link albo podeslac to prosze...
  • Poziom 1  
    Witam podepnę się pod temat.
    Mam takowe E34 z 1992r zakupiłem alarm Legendforda F14 i się pogubiłem z założeniem go do samochodu.Nie mogę wpiąć się z centralnym(wyczytałem, że muszę podać + na zamki a F14 podaje -) więc jeśli się nie mylę to muszę użyć 2 przekaźniki.Następną rzeczą jest znalezienie kabelka do centralnego i otwarcia drzwi (w lewym progu i nadkolu wiązka jak moja ręka) nie dogrzebałem się do niego.Chciałbym również skorzystać z funkcji komfort, bo autko ją posiada, czyli domykanie szyb i szybra, ale tu z kolei nie wiem czy F14 ma taką opcję czy muszę jeszcze coś dokupić (sprzedawca mówił, że jest, ale w opisie nic nie znalazłem) mam też ryglowanie zamków i jeszcze fabryczny alarm, ale ten działa tylko na klapy i schowek.
    Chciałem skorzystać z usług sprzedawcy tego alarmu, ale nie miał terminu wolnego (za 2 tygodnie), więc postanowiłem sam się tym zająć i tak już jeżdżę kilka miesięcy,więc proszę o pomoc osób, które montowały w e34 alarmy F14 Legendforda, bo nawet kilka zakładów odwiedziłem to żaden nie chciał się tym zająć.
  • Poziom 25  
    Witam,
    dokopalem sie do alarmu - jest to autoalarm frodo - w jaki sposob moge zrealizowac na nim ryglowanie zamkow i ewentualnie domykanie szyb - nadmieniam, ze moj pojazd jest wyposazonym w modul komfortu - tzn w momencie kiedy przy zamykaniu przytrzymam kluczyk w zamku szyby sie domykaja...czekam na propozycje - dziekuje