Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto zakupić RADIX DT3100 ??

28 Gru 2005 21:25 2598 16
  • Poziom 10  
    Witam

Chcę w najbliższym czasie zakupić zestaw do odbioru telewizji cyfrowej i w związku z tym, chcę się Was doradzić. Co powiecie tym tunerze RADIX DT3100, który znalazłem pod tym adresem: http://allegro.pl/show_item.php?item=78192639

" aktualizacja oprogramowania przez satelitę (OTA)
    ; fabryczna lista kanałów Cyfry +"" -- Mam rozumieć że na dzień dobry będe miał dostępnych 132kanałów a ich liczba będzie automatycznie zwiększana co tydzień ?

Ps. Jaką antene powinienem dokupić do tego tunera ?

Z góry wielkie za odpowiedź
  • Poziom 17  
    Witam ,wiesz to zależy co oczekujesz po takim tunerku,domyślam się że chcesz oglądać coś tam z tych kanałów CYFRY-ale bez karty i modułu(karty Cyfry i ASTONA ) nic poza kilkoma FTA czyli wolnymi kanałami nie zobaczysz,na dzień dzisiejszy jest tylko kilka polskich kanałów tzw.bez abonamentowych,Polonia;polsat;tele-5.
    osobiście wolałbym kupić jakiś tunek aby miał twardy dysk i oczywiście slot na CI-nie wspomne że trzeba patrzeć pod kątem czy ten tuner który mam zamiar nabyć,będzie i jest wszechstronny z możliwościa zmiany oprogramowania,aby za kilka miesięcy nie myśleć o innym zakupie,zwrócić uwage trzeba na szybkośc przełączania kanałów,z jakimi modułami może pracować i czy dobrze pracuje z nimi,dobrymi tunerami sa to tunery Humaxa,no nie wspomne o Dreambox,bądż Triple Dragon,ale to sa drogie zabawki-co do czaszy to w Twojej miejscowosci zupełnie wystarczy antena 100cm,z dobrym konwerterem,bedziesz miał zapas na tzw,zła pogode i nie będziesz miał szatkowania-poczytaj o tunerach innych marek a sam dojdziesz co chcesz tak naprawde mieć i żeby szybko ten sprzęt który nabędziesz nie zestarzał się-pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Po Twojej wypowiedzi nie wiem zupełnie co zrobić. Zależy mi oczywiście na tych kanałach z Cyfry+ a mam do dyspozycji 400,max 500zł. Mieszkam pod Warszawą (12km od niej). Dzisiaj napisałem do pewnego gościa z allegro i zaproponował mi taki zestaw:
    Ferguson 1118: http://allegro.pl/show_item.php?item=78430924
    -Czasza offestowa 65cm- TO CHYBA ZA MAŁE
    -Konwerter 310
    I taki zestawik z przesyłką kosztowałby mnie 310zł.

Jednak jeżeli mógłby mi ktoś zaproponować jakiś inny konkretny zestaw to jestem otwarty na wszelakie propozycji. Ewentualnie mogę miesięcznie płacić te 20zł za sharing,ale jeżeli można- to chciałbym to ominąć..
  • Poziom 17  
    czasza oczywiście troszke za mała,a co do tunera,no wiesz zależy od kasy jaką dysponujemy,lepiej dozbierać a radośc i mozliwości wieksze bedą.pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    To te 500zł nie wystarczy ?? Jeżeli nie to ile powinienem mieć na w miare dobry zestaw ?...
  • Poziom 17  
    Krystian,wpisz w google -sklepy sat -,a dowiesz się wszystkiego,to takie proste,pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Z google korzystam średnio 5 razy w ciągu godziny, co z tego że już wcześniej znalazłem sklepy z tunerami itp. jak ja i tak nie wiem co wybrać, a w sklepie mi sprzedadzą to co najdroższe, po prostu mi wcisną...
  • Poziom 17  
    Krystian-nic na pospiech-powoli ,znam to z własnego doświadczenia-może zobacz inne tunery np.nokia dbx2,ma ogromne możliwości.
  • Poziom 17  
    decyzja należy do Ciebie poczytaj co potrafi jakie ma możliwości itd.itd-powodzenia,zobacz tak samo inne ,prównaj.
  • Poziom 35  
    Jeżeli nie znasz sie na dekoderach i programowaniu ich to nie kupuj drogiego sprzętu i tak nie wykorzystasz możliwości tych dekoderów.myśle że dla ciebie
    najlepszy bedzie FERGUSON 3018 po zmianie oprogramowania bedziesz miał możliwość korzystania z sharingu.także FERGUSON 6018 (Ale nie z nowej produkcji one nie mają możliwośći korzystania z sharingu)jest wart polecenia można do niego kupić karte cyfry+ i wtedy nie bedziesz musiał płacić cyfrze za udostepnienie dekodera.Jeszcze jedno jak chcesz oglądać c+ to na dzień dzisiejszy są 3 możliwości sharing,legalna karta z opłaconym abonamentem lub przerobiona karta c+ ale tu sie trzeba na tym znać.Czasza 70 spokojnie wystarczy do dobrego odbioru jednego satelity.
    TU MASZ FERGUSONA3018 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78336209
  • Poziom 35  
    Ustawiesz antene na Hotbirda, podłanczasz komputer do dekodera przez złącze RS wgrywasz soft do sharingu i aktualną liste kanałów.szukasz dawcy który udostepni Ci cyfre+ płacisz mu około 20zł na miesiąc i to wszystko.Dawce znajdziesz na www.dvhk.pl i tam też możesz poczytać jak to dobrze zrobić żeby działało.(ja ci tylko ogólnie naświetliłem jak to wyląda)możesz też kupić klona fergusona ma te same możliwości i oprogramowanie co orginalny ferguson np:HEAT 1100 a jest tańszy
  • Poziom 10  
    Ok, dzięki, już troszke kumam na czym to polega. Znalazłem już cały zestaw na allegro gdzie jest i czasza i ten ferguson i konwerter (choć jeszcze nie wiem do końca do czego on jest mi potrzeby). Zestaw te znajduje się tutaj: http://allegro.pl/show_item.php?item=78336216
    Prubowałem przed chwilą znaleść liste dostawcó sharingu lecz nie mogę się tam zarejestrować (mam nadzieję chwilowo). Jeżeli nie odradzicie mi tego w/w zestawu to go zamawiam w ciągu tygodnia. Jeżeli kable będą w komplecie i uda mi się poprawnie zamontować talerz na balkonie to szybko to złożę i spróbuję obejrzeć te podstawowe kanały. Jeżeli będzie je dobrze widać, wtedy Was się zapytam, którego dostawcę wybrać.

Ps. Jeżeli "wgram" sobiee powiedzmy 30kanałów i będe chciał by ktoś mi je udostępnił w necie, to czy ja zapłacę osobno za każdy kanał np. po 1zł, czy pakiet powiedzmy 30kanałów kosztuje te 20zł ??
    Pytam się, ponieważ na chwilę obecną nie można wejść na powyższą stronę.

Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Ten zestaw ma konwerter monoblock to znaczy że bedziesz mógł odbierac kanały z astry i hotbirda.Antena jest troche za mała do monoblocka ale jeżeli sprzedają taki zestaw to powinno działać. A dawce sam musisz znaleść najpierw udostepni ci test za darmo jak bedzie dobry odbiór to zostaniesz przy nim,jeżeli bedzie coś nie tak to wypróbujesz innego.Za 20 zł bedziesz miał platynowy pakiet c+ czyli maksymalny około 60 programów po polsku i nie płaci sie za pojedyńcze programy.
  • Poziom 10  
    OK, w takim razie mam tylko jeszcze jedno pytanie. Czy oprócz całego platynowego zestawu a właściwie tych kanałów będe mógł odbierać te kanały z opcji dodatkowych ??
    Chodzi mi o te kanały: http://www.cyfraplus.pl/cyfraplus.php?menu=250
  • Poziom 35  
    Zależy którego dawce wybierzesz,ale prawie wszyscy mają platyne+ ralaxxx czyli maksymalny pakiet.