Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mondeo-nie gaśnie swiatlo w kabinie po zamknieciu drzwi

bogo4 30 Gru 2005 15:21 4933 8
  • #1 30 Gru 2005 15:21
    bogo4
    Poziom 2  

mam problem z oświetleniem wewnętrznym w mondeo 97 1.8td.
    Po zamknięciu drzwi światłó we wnętrzu samochodu nie gaśnie jak i z przodu tak i z tyłu.Sprawdzałem wyłączniki przy drzwiach i są dobre.podejrzewam jeszcze ,że może to być moduł czasowy,ale nie wiem gdzie on się znajduje i jak go sprawdzić.
    Będe wdzięczny za jaką kolwiek podpowiedż,bo mam już dosyć wsiadania po ciemku do auta:cry:

0 8
  • #2 30 Gru 2005 16:54
    faziczek_r
    Poziom 19  

Jak masz alarm to może to być wina krańcówki pod maską lub z tyłu .Zależy jak jest podpięty alarm?

0
  • #3 30 Gru 2005 17:36
    adamdn
    Poziom 19  

Witam!

Moim zdaniem najprawdopodobniej jest to wina wylacznikow drzwiowych. Byc moze cos sie popsulo z kabelkiem laczacym lub z samym wylacznikiem.

Pozdrawiam
    adamdn

0
  • #4 30 Gru 2005 18:04
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 30 Gru 2005 18:21
    kordel
    Poziom 25  

elektrit w mondeo zwykla krancowka odpowiada tylko za oswietlenie, a ten znaczek niedomknietych drzwi na panelu ma czujnik w zamku.

bogo4 Czy swiatlo w srodku swieci sie w kazdej pozycji przelacznika na lampce? Jak tylko w pozycji czasowki to sprawdz czujniki krancowe i przewody od tych czujnikow, moze sie ktorys przetarl i zwiera do masy. Najlepiej odkrec wszystkie 4 czujniki i odczep, odizoluj kable od masy i zobacz co sie biedzie dzialo.

I napisz czy masz alarm.

Pozdrawiam.

0
  • #6 30 Gru 2005 19:55
    bogo4
    Poziom 2  

o ot chodzi że nawet nie wiem gdzie jest ten znaczek niedomkniętych drzwi bo nigdgy mi sie nie zapalał.
    Światelko świeci sie w pozycji czasowej i na stałe ,a na środku nie świeci .Jeżli chodzi o alarm to jest zamontowany firmy GT,ale nie wiem czy to jest alarm czy samo sterowanie zamkiem centralnym ponieważ nie jest zamontowana syrena,a nigdzie nie moge dorwać schematu

0
  • #7 30 Gru 2005 20:14
    robert45
    Poziom 21  

Miałem to samo winna była krańcówka z tym ,że zjawisko występowało po intensywnym myciu pojazdu.Oczywiście w Twoim przypadku może być inna przyczyna .Sprawdź wszystkie krańcówki tj.drzwi ,kalapa bagażnika,maska.

0
  • #8 21 Lis 2013 12:19
    hansds
    Poziom 6  

Na jakiej zasadzie działa ten czujnik w zamku drzwi odpowiadający za zgaśnięcie kontrolki?

0
  • #9 21 Lis 2013 19:30
    Alfred_92
    Poziom 32  

hansds napisał:
    Na jakiej zasadzie działa ten czujnik w zamku drzwi odpowiadający za zgaśnięcie kontrolki?

Jeżeli nastąpi otwarcie drzwi to przewód doprowadzony do krańcówki zostaje zwarty do masy.

0
  Szukaj w 5mln produktów