Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z uruchamianiem kompa

03 Sty 2006 20:48 2137 8
  • Poziom 12  
    Cześć
    Od niedawna mam problem z komputerem, gdy komp jest w stanie spoczynku (wylaczony) przez kilka godzin przy wlaczaniu systemu zawsze wyskakuje mi taka ladna niebieskia strona z napisami ze wystapil powazny blad , jezeli to pierwszy raz to zresetuj kompa ,jezeli pojawia sie to ktorys raz z rzedu to sprawdz czy masz zainstalowany dobrze sprzet (instalowalem tak jak zawsze ,a nigdy nie mialem problemu) , wylacz buforowanie systemu bios i jeszcze jakies kody bledu.Na forum wyczytalem zeby zmienic to:
    system bios cechable
    video bios cechable
    video bios shadow

Ale to nic nie pomoglo gdy wylaczylem te opcje,a teraz mi do tego wyskakuje przy wlaczaniu na tej niebieskiej stronie "Bad system config info"
    Nie znam sie za bardzo na komputerach ale troche dziwne to ze jakbym teraz uruchomil komputer od nowa to wszystko bedzie ok ,ale juz rano to przywita mnie wyzej wspomniana niebieska strona.Jezeli spotkal sie ktos z tym problemem lub ma jakis pomysl to prosze o porady , mam Everesta, wiec moge w ramach pomocy podac parametry kompa, z gory dziekuje za pomoc.
  • Spec od komputerów
    Wymień bateryjkę na płycie głównej.Koszt ~5zł.
  • Poziom 12  
    tronic1 napisał:

Mam nadzieje ze se jaj nie robisz,sprobuje i dam znac czy cos pomoglo,dzieki
  • Poziom 11  
    Hacper- zapisz sobie przedtem ustawienia biosu, bo po wymianie baterii zresetuje ci się i nie dasz rady go skonfigurować / jeśli faktycznie nie masz wiedzy/.
  • Poziom 12  
    tronic1 napisał:

Witam
    Wymienilem bateryjke jak mi powiedziales i przy uruchomieniu komputera wyskoczylo mi od razu na pierwszej stronie pod wykazem podlaczonych stacji cd rom takie cos:
    cmos checksum error defaults loaded

ale cos ponaciskalem na klawiaturze i wyskoczylo okienko z zapytaniem z czego chce bootowac jako pierwszy,wiec zaznaczylem HDD i system sie wlaczyl.Po ponownym uruchomieniu kompa jest ok tylko mam nadzieje ze nie bedzie sie to czesciej pojawialo.

Witekn - wiesz co twojego posta przeczytalem juz po sprawie,ale widocznie wystarczylo zmienic te bootowanie i wszystko jest ok jak narazie dzieki za pomoc i pozdrawiam

18:30
    No i powracam do was z tym samym problemem co na poczatku, wymiana bateryjki nie pomogla dalej sie wyswietla ta niebieska strona spisalem kilka nowych rzeczy moze to komus pomoze w ustaleniu co moze byc nie tak.
    Informacje techniczne:
    STOP:0x00000074(0x00000003,0x00000002,0x80087000,0xc000014c)

Jak juz zrobie restart i system sie uruchomi normalnie to na pulpicie pojawia mi sie wiadomosc ze system odzyskal sprawnosc po powaznym bledzie i jest mozliwosc wyslania raportu do microsoftu,ale jest tam jeszcze sygnatura bledu wiec podaje:
    BCCcode:1000008e BCP1c0000005
    BCP2:80573E6C
    BCP3:F10A0904
    BCP4:00000000
    OsVer:5_1_2600
    SP:0_0 Product:256.1
  • Poziom 30  
    usuwanie nie jest "trudne" ale obserwujac twoja wiedze to zanies do sklepu w ktorym ja zakupisz jak ladnie poprosisz to powinni ci ja wymienic bez problemu
  • Poziom 12  
    No masz racje za duzo nie wiem,ale ok wyciagne pamiec ram i spytam sie w sklepie o nowa 512 do mojego kompa.I jeszcze jedno bo wiem ze sa rozne pamieci,nie chce kupic zlej,wiec jakie info musze miec o kompie?

Ponizej wlasciwosci:

Płyta główna:
    Typ procesora AMD Athlon XP, 1533 MHz (11.5 x 133) 1800+
    Nazwa płyty głównej Epox EP-8K5A(I) (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio)
    Mikroukład płyty głównej VIA VT8367 Apollo KT333
    Pamięć fizyczna 256 MB (PC2100 DDR SDRAM)
    Typ BIOS'u Award Modular (09/23/02)
    Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)
    Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM2)
    Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)

Ekran:
    Karta wideo RADEON RV250 SECONDARY (64 MB)
    Karta wideo RADEON RV250 (64 MB)
    Akcelerator 3D ATI Radeon 9000 (RV250)
    Monitor Samsung SyncMaster 150s/151s/155s/MagicSyncMaster CX151S [15" LCD] (H9NTB03253)

Multimedia:
    Karta dźwiękowa Creative SB Live! 5.1 Digital (SB0220) Sound Card

Magazyn:
    Kontroler IDE Kontroler VIA Bus Master IDE
    Kontroler SCSI/RAID AXWHISKY SCSI Controller
    Napęd dyskietek Stacja dyskietek
    Dysk fizyczny ST380023A (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)
    Napęd dysków optycznych HL-DT-ST CD-RW GCE-8400B (40x/12x/40x CD-RW)
    Napęd dysków optycznych LITE-ON LTR-52246S (52x/24x/52x CD-RW)
    Napęd dysków optycznych PHILIPS DVDR1640P (DVD+R9:2.4x, DVD+RW:16x/4x, DVD-RW:8x/4x, DVD-ROM:16x, CD:40x/24x/40x DVD+RW/DVD-RW)
    Napęd dysków optycznych SCSIVAX DVD/CD-ROM SCSI CdRom Device
    Status dysków SMART OK