Witam
Mam kolumny Tonsila - ZG40 - 8 omów. Niestety jeden głośnik wysokotonowy odmówił współpracy GDWK 9/40/1 - 8 omów. W drugiej kolumnie głośnik wysokotonowy jest inny GDWK 9/40 - o 8 omów. Z tego co wyczytałem, głośniki różnią się między sobą pasmem przenoszenia. Teraz moje pytanie. Który z głośników był montowany oryginalnie w tej kolumnie? Ew. Jakie zamienniki mogę dobrać, by nie stracić na brzmieniu?
Druga sprawa to głośnik szerokopasmowy - GD 12, dokładnie nie pamiętam, czym można go zastąpić? Niestety w jednej kolumnie ma przedartą membranę. Na stronach Tonisla nie widzę tego modelu - 8 omowego, więc chyba będzie trzeba dobrać coś innego. Zastanawiam się jaki to będzie miało skutek na brzmienie kolumn.
Będę niezmiernie wdzięczny za odpowiedzi. Mogą być też jakieś opisy, omawiające jak należy zabrać się za zmianę głośników. Jak należy dobierać zamienniki, by nie zepsuć brzemienia. Mogą być też zdjęcia. Poniżej zdjęcie moich kolumn.
PS
Głośnik niskotonowy oraz membrana bierna były regenerowane.
Pozdrawiam,
Łukasz.
Mam kolumny Tonsila - ZG40 - 8 omów. Niestety jeden głośnik wysokotonowy odmówił współpracy GDWK 9/40/1 - 8 omów. W drugiej kolumnie głośnik wysokotonowy jest inny GDWK 9/40 - o 8 omów. Z tego co wyczytałem, głośniki różnią się między sobą pasmem przenoszenia. Teraz moje pytanie. Który z głośników był montowany oryginalnie w tej kolumnie? Ew. Jakie zamienniki mogę dobrać, by nie stracić na brzmieniu?
Druga sprawa to głośnik szerokopasmowy - GD 12, dokładnie nie pamiętam, czym można go zastąpić? Niestety w jednej kolumnie ma przedartą membranę. Na stronach Tonisla nie widzę tego modelu - 8 omowego, więc chyba będzie trzeba dobrać coś innego. Zastanawiam się jaki to będzie miało skutek na brzmienie kolumn.
Będę niezmiernie wdzięczny za odpowiedzi. Mogą być też jakieś opisy, omawiające jak należy zabrać się za zmianę głośników. Jak należy dobierać zamienniki, by nie zepsuć brzemienia. Mogą być też zdjęcia. Poniżej zdjęcie moich kolumn.
PS
Głośnik niskotonowy oraz membrana bierna były regenerowane.
Pozdrawiam,
Łukasz.